@365tipu

TIP#1683: Jak využít iPhone/iPad jako kameru pro Mac Book/Mac a Windows

Možná si říkáte proč něco takového dělat. Mac Book má přece vlastní kameru, k Mac počítači si můžete pořídit USB kameru a používat tu. iPhone ale nejspíš máte kdykoliv po ruce a navíc kvalita kamery na iPhone je podstatně lepší, než v nějakém tom webcamu.

Řešení je přitom poměrně jednoduché – na iPhone pořídíte například zdarma dostupnou aplikaci Reincubate Camo a na Mac OS si nainstalujete protějšek Camo Studio.

Pak už jen propojíte MacBook/Mac s iPhone pomocí kabelu a vše začne fungovat.  iPhone se stane webovou kamerou s plnou 1080p podporou a můžete ho využít v jakékoliv aplikaci – Zoom, Meet, Teams, Skype, Slack, Google Chrome a záplavě dalších. Přímo v Camo Studio navíc můžete nastavovat parametry (i přepínat přední a zadní kameru). Pokud nemáte iPhone, můžete využít i iPad. Jediné co Camo neumí je využít mikrofon na iPhone, to musíte řešit klasickou cestou.

Další možností je EpocCam – zajímavý podporou Mac i Windows a také tím, že k připojení není nutný kabel ale stačí Wi-Fi. To ale může znamenat zhoršení kvality, takže pokud můžete připojit kabelem, volte tuto variantu. Pokud budete chtít vyšší kvalitu videa (HD) a využití mikrofonu v iPhone tak musíte zvolit placenou verzi (7.99 USD), ve zdarma dostupné podobě umí maximálně 640×480. K dispozici je verze pro profesionály s podporou více kamer.

TIP:  Jak k počítači připojit mikrofon?

iVCam je použitelná pouze pro Windows a podporuje iPhone i iPad, připojení přes Wi-Fi nebo USB kabel. Výhodou může být i využití mikrofonu na mobilu/tabletu (ale není to jednoduché). Na počítači je možné vše zaznamenávat. Zdarma dostupná podoba zvládá HD video, ale je vidět vodoznak. Pokud chcete bez, je potřeba koupit za 9.99 USD.

Nezapomeňte, budete-li chtít využít iPhone jako webcam, budete potřebovat nějaký vhodný stojánek/držák/stativ/tripod – na výběr se mrkněte do Stativy pro mobilní telefony na Alza.cz. Na obrázku je JOBY GripTight ONE GorillaPod Stand černý

TIP: Jak zjistit, že někdo cizí používá můj webcam (kameru na počítači, notebooku. mobilu či tabletu)

Další možnosti

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky