TIP#1241: Nákupní rádce: Jak k počítači připojit mikrofon?

S telefony, tablety a notebooky je to dnes poměrně jednoduché, mají kameru a mají mikrofon i reproduktory. U klasického počítače už to ale až tak jednoduché není – pokud potřebujete u klasického počítače vstup zvuku (mikrofon), tak si ho musíte pořídit extra. A možností je řada

1) Sluchátka s mikrofonem bývají to nejčastější řešení. Má výhodu „všeho v jednom“, která zároveň může být nevýhodou. Osobně jsem si oblíbil čistá sluchátka, bez mikrofonu (nic z nich netrčí a mikrofon na velkém počítači spíš není potřeba). V oblibě je tohle řešení hlavně pokud hrajete hry– tam můžete koupit i herní sluchátka.  Můžete mít i sluchátka kde mikrofon (či mikrofony) jsou zabudované v mušlích (jak správně na Twitteru upozornil Honza Skýpala). Osobně s nimi nemám dobré zkušenosti.

Jednoduché je to i tím, že prakticky každý dnešní počítač má konektor pro sluchátka/reproduktor i mikrofon. Některé mohou mít společný konektor pro oboje. Pokud nic takového nemáte, existují USB adaptéry s audio konektory – často se dodávají i se sluchátky – ale tam pokud nechcete extra vychytávky, bývá praktičtější sluchátka prostě zapojit do audio konektorů (USB adaptéry vyžaduje další ovladače).

Dobré vědět je, že ony audio konektory pocházejí ze zvukové karty – pokud byste ji v počítači neměli, tak si ji můžete koupit a přidat. Je to praktičtější než tohle řešit přes USB.

TIP: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

2) Kamera s mikrofonem (webkamery) pro video chat je také řešení, na které možná narazíte – kamery umístitelné na displej často mívají i mikrofon. Nebývá to ale řešení příliš praktické a mikrofon sám o sobě nebývá nijak kvalitní

3) Samostatný mikrofon zapojitelné do audio konektoru nebo do USB. Tohle řešení se vám bude líbit v okamžiku, kdy pořizujete nějaké ty audio pořady, nahráváte videa, děláte krátké věci pro Instagram. Výhoda samostatných mikrofonů bývá, že lze často pořídit něco podstatně kvalitnější, než mikrofon u „herních“ sluchátek. A také to, že se dají vhodně umístit na stůl či kamkoliv jinam – pokud se tedy nebavíme o klasickém velkém ručním mikrofonu na jaký natáčejí (například) v Rozhlase rozhovory. Hodit se mohou i klopové mikrofony. A výhodou bývá to, že je většinou můžete použít i pro mobilní telefony a tablety.

Pokud má váš počítač Bluetooth (což spíš nebude, tohle je výsada notebooků) tak existují i mikrofony co se připojují právě tudy. Pokud tedy nepotřebujete něco vysoce kvalitního (a nevadí vám občasné zápasy s Bluetooth), tak tohle může být dobrá varianta. Můžete takto samozřejmě připojit i klasická bluetooth sluchátka (co mají i mikrofon) – ale tady opět pozor, v počítači budete většinou k USB bluetooth potřebovat nainstalovat konkrétní ovladače.

4) V nouzi můžete mobilní zařízení proměnit v mikrofon pro vás počítač. Stačí mobil mít připojený přes USB, Bluetooth či WiFi a pořídit si do mobilu (ale i do počítače) software, které umožní využít mikrofon v mobilu – příklad viz WO Mic from WirelessOrange (umi Android/iOS a Windows).

Další nákupní rádci

TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

Fitbit Flyer poněkud zestárly a výdrž baterie se dostaly na dvě hodiny nepřetržitého hraní, což není moc dobré. Na kolo přeci jenom člověk jde tak na tři až čtyři hodiny. A protože jsem si letos víc oblíbil něco poslouchat (ne ve městě a ne tam kde je provoz, tam je třeba opatrnost) tak to chtělo … Pokračování textu TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

TIP#1911: Nákupní rádce: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

V Nákupní rádce: Jak k počítači připojit mikrofon? jsme na to už narazili. Můžete si pořídit mikrofon se sluchátky, co se zpravidla připojují audio konektory (občas i USB) nebo nějaký dražší větší mikrofon co se skoro vždy připojuje přes USB (ale jsou takové, které mají audio konektor). Pro úplnost je tu ještě varianta s bezdrátovými … Pokračování textu TIP#1911: Nákupní rádce: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

TIP#1812: Nákupní rádce: Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače

Možná máte jenom notebook a nechcete kupovat další „stolní“ (velký) počítače. Možná vám to takhle bude vyhovovat, protože budete moci všechno mít vždy po ruce. Nebo možná nemáte doma (či v kanceláři) dostatek místa na to, aby ještě někde stál nějaký ten desktop či věž s počítačem. Skutečnost je ta, že dnešní notebooky jsou běžně … Pokračování textu TIP#1812: Nákupní rádce: Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače

TIP#1761: Proč mají myši různé nastavení DPI?

Pokud máte nějakou trochu lepší myš, tak má velmi pravděpodobně možnost přepínat DPI – bývá to většinou tlačítkem, které u některých myší bývá umístěné poněkud nevhodně, takže si čas od času DPI přepnete, aniž byste chtěli. To tlačítka postupně mění DPI (dots per inch) od nejnižší po nejvyšší hodnotu. U Logitech G403 myši je to  … Pokračování textu TIP#1761: Proč mají myši různé nastavení DPI?

TIP#1756: Nákupní rádce: Jak je to s Bluetooth reproduktory? Jak fungují, na co hledět při koupi. Včetně příkladu LAMAX Sounder2

Bluetooth reproduktory jsou velká móda mezi dětmi a mládeži od základní školy výše. Také je to poměrně praktická věc tam, kde chcete snadno pustit zvuk v trochu lepší podobě a neposlouchat to z reproduktoru počítače či notebooku (či dokonce mobilu). Většinou mají podobu válce (ale může být i trochu jiná) menších až středních rozměrů. 

TIP#1702: Nákupní rádce: Na co si dát pozor, pokud kupujete starší iPhone či iPad

Před pár dny jsem se pár týdnů snažil o prodej starého iPadu Mini z roku 2013. Zachovalý, baterie stále velmi dobře držela, nepoškozený, včetně dobrého ochranného obalu. Byla to zajímavá zkušenost, protože drtivá většina kupujících vůbec nechápala, že kupují starý tablet, na který už řada dnešních aplikací není nainstalovatelná.  Někteří mi pak překvapeně děkovali poté, … Pokračování textu TIP#1702: Nákupní rádce: Na co si dát pozor, pokud kupujete starší iPhone či iPad

TIP#1700: Jaký je rozdíl mezi optickým a digitálním zoomem?

U mobilních telefonů se u kamery (fotoaparátu) běžně setkáte s tím, že mají „zoom“, tedy přiblížení a pyšní se třeba i 100 násobným (100 x zoomem). Potkat je to možné i u digitálních fotoaparátů, zejména u takových, které mají pevný objektiv (což mají právě i mobilní telefony). A celé je to tak trochu podfuk.

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.