TIP#1241: Nákupní rádce: Jak k počítači připojit mikrofon?

S telefony, tablety a notebooky je to dnes poměrně jednoduché, mají kameru a mají mikrofon i reproduktory. U klasického počítače už to ale až tak jednoduché není – pokud potřebujete u klasického počítače vstup zvuku (mikrofon), tak si ho musíte pořídit extra. A možností je řada

1) Sluchátka s mikrofonem bývají to nejčastější řešení. Má výhodu „všeho v jednom“, která zároveň může být nevýhodou. Osobně jsem si oblíbil čistá sluchátka, bez mikrofonu (nic z nich netrčí a mikrofon na velkém počítači spíš není potřeba). V oblibě je tohle řešení hlavně pokud hrajete hry– tam můžete koupit i herní sluchátka.  Můžete mít i sluchátka kde mikrofon (či mikrofony) jsou zabudované v mušlích (jak správně na Twitteru upozornil Honza Skýpala). Osobně s nimi nemám dobré zkušenosti.

Jednoduché je to i tím, že prakticky každý dnešní počítač má konektor pro sluchátka/reproduktor i mikrofon. Některé mohou mít společný konektor pro oboje. Pokud nic takového nemáte, existují USB adaptéry s audio konektory – často se dodávají i se sluchátky – ale tam pokud nechcete extra vychytávky, bývá praktičtější sluchátka prostě zapojit do audio konektorů (USB adaptéry vyžaduje další ovladače).

Dobré vědět je, že ony audio konektory pocházejí ze zvukové karty – pokud byste ji v počítači neměli, tak si ji můžete koupit a přidat. Je to praktičtější než tohle řešit přes USB.

TIP: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

2) Kamera s mikrofonem (webkamery) pro video chat je také řešení, na které možná narazíte – kamery umístitelné na displej často mívají i mikrofon. Nebývá to ale řešení příliš praktické a mikrofon sám o sobě nebývá nijak kvalitní

3) Samostatný mikrofon zapojitelné do audio konektoru nebo do USB. Tohle řešení se vám bude líbit v okamžiku, kdy pořizujete nějaké ty audio pořady, nahráváte videa, děláte krátké věci pro Instagram. Výhoda samostatných mikrofonů bývá, že lze často pořídit něco podstatně kvalitnější, než mikrofon u „herních“ sluchátek. A také to, že se dají vhodně umístit na stůl či kamkoliv jinam – pokud se tedy nebavíme o klasickém velkém ručním mikrofonu na jaký natáčejí (například) v Rozhlase rozhovory. Hodit se mohou i klopové mikrofony. A výhodou bývá to, že je většinou můžete použít i pro mobilní telefony a tablety.

Pokud má váš počítač Bluetooth (což spíš nebude, tohle je výsada notebooků) tak existují i mikrofony co se připojují právě tudy. Pokud tedy nepotřebujete něco vysoce kvalitního (a nevadí vám občasné zápasy s Bluetooth), tak tohle může být dobrá varianta. Můžete takto samozřejmě připojit i klasická bluetooth sluchátka (co mají i mikrofon) – ale tady opět pozor, v počítači budete většinou k USB bluetooth potřebovat nainstalovat konkrétní ovladače.

4) V nouzi můžete mobilní zařízení proměnit v mikrofon pro vás počítač. Stačí mobil mít připojený přes USB, Bluetooth či WiFi a pořídit si do mobilu (ale i do počítače) software, které umožní využít mikrofon v mobilu – příklad viz WO Mic from WirelessOrange (umi Android/iOS a Windows).

Další nákupní rádci

TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

Pokud si koupíte Comfast 811AC a uvěříte “přenosová rychlost 650 Mb/s”, tak vás bude čekat překvapení. Adaptér je USB 2.0, takže téhle rychlosti nikdy dosáhnout nemůže. Ono to bude problematické i s 433 Mb/s pro 5 GHz Wifi (navíc mylně uváděné jako 433 MB/s). Téma se už řešilo v Proč je důležité vědět, zda máte … Pokračování textu TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

TIP#2144: Nákupní rádce: Měl bych si pro můj router (a síť vůbec) pořídit UPS? 

UPS jsme tu už řešili v Co je to UPS (záložní zdroj) a k čemu se hodí? Jde o zálohování napájení – když přestane jít proud, tak po určitou dobu (od deseti minut výše, podle zátěže) dokáže poskytnut 240 V. Hodí se k zálohování napájení pro počítač, protože výpadkem proudu nepřijdete o práci a máte … Pokračování textu TIP#2144: Nákupní rádce: Měl bych si pro můj router (a síť vůbec) pořídit UPS? 

TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

Vcelku běžná situace. Máte doma Wi-Fi router a tne bývá vybaven několik Ethernet porty pro připojení dalších síťových zařízení kabelem – což se hodí když připojujete klasický počítač, NAS, zálohovací zařízení, internetovou televizi, chcete rozvést síť (a Internet) do dalších částí bytu či domu (nezapomeňte na Wi-Fi Mesh). A také vždy, když chcete připojit (a … Pokračování textu TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

Fitbit Flyer poněkud zestárly a výdrž baterie se dostaly na dvě hodiny nepřetržitého hraní, což není moc dobré. Na kolo přeci jenom člověk jde tak na tři až čtyři hodiny. A protože jsem si letos víc oblíbil něco poslouchat (ne ve městě a ne tam kde je provoz, tam je třeba opatrnost) tak to chtělo … Pokračování textu TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

TIP#1911: Nákupní rádce: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

V Nákupní rádce: Jak k počítači připojit mikrofon? jsme na to už narazili. Můžete si pořídit mikrofon se sluchátky, co se zpravidla připojují audio konektory (občas i USB) nebo nějaký dražší větší mikrofon co se skoro vždy připojuje přes USB (ale jsou takové, které mají audio konektor). Pro úplnost je tu ještě varianta s bezdrátovými … Pokračování textu TIP#1911: Nákupní rádce: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

TIP#1812: Nákupní rádce: Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače

Možná máte jenom notebook a nechcete kupovat další „stolní“ (velký) počítače. Možná vám to takhle bude vyhovovat, protože budete moci všechno mít vždy po ruce. Nebo možná nemáte doma (či v kanceláři) dostatek místa na to, aby ještě někde stál nějaký ten desktop či věž s počítačem. Skutečnost je ta, že dnešní notebooky jsou běžně … Pokračování textu TIP#1812: Nákupní rádce: Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.