TIP#1911: Nákupní rádce: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

V Nákupní rádce: Jak k počítači připojit mikrofon? jsme na to už narazili. Můžete si pořídit mikrofon se sluchátky, co se zpravidla připojují audio konektory (občas i USB) nebo nějaký dražší větší mikrofon co se skoro vždy připojuje přes USB (ale jsou takové, které mají audio konektor). Pro úplnost je tu ještě varianta s bezdrátovými mikrofony, ale tu teď vynechme. 

V pokročilejší a užitečnější podobě se to nakonec objevilo v Hardware a software pro natáčení podcastů (work in progress, přidejte další tipy prosím). Velmi užitečné tipy, jen jsem nějak časem zapomněl to “dokončit” a “přestěhovat” sem na 365tipu.cz

Rode NT-USB

Ve výše uvedeném je vidět to co jsem si na začátku koronavirové pohromy pořídil – sluchátka bez mikrofonu  Audio-Technica ATH-M40x a poněkud větší a dražší mikrofon Rode NT-USB co má stojánek. Tehdy jsem si koupil ještě Rode SmartLav+ (klopový mikrofon), ale prakticky nikdy jsem ho nakonec nepoužil. NT-USB několikrát týdně. 

Pointa koupení dobrého a většího USB mikrofonu místo sluchátel s mikrofonem je jednoduchá – vyšší kvalita zvuku a citlivost. Pro věci jako je natáčení podcastů nebo pokud čas od času říkáte “na dálku” něco do rádia či televize se něco takového rozhodně hodí.

USB mikrofony mají navíc často další vychytávky – do NT-USB se dají  například přímo připojit sluchátka, ve kterých pak slyšíte přesně to co mikrofon snímá (a má to nulové zpoždění). Běžně mají k dispozici i nějaké software, kterým můžete nastavovat parametry. 

Většinou dorazí i s základním stojánkem, ale může se vyplatit si koupit nějaký lepší, stabilnější, případně nějaké takové to otočné rameno. To pomůže k případnému umístění mikrofonu blíže vašim ústům – třeba Niceboy VOICE Handle

Mimochodem, pokud byste chtěli ještě kvalitnější mikrofon než ty slušné USB, tak hledejte XLR mikrofony. U těch ale pozor, jsou náročnější na využití i připojování. 

Dobré USB mikrofony určitě budou stát někde v nižších tisícikorunách, takže se nenechte mýlit něčím co stojí pár stokorun. 

Pořídit se sluchátka s mikrofonem? 

Tohle není špatné řešení, ale prostě počítejte s tím, že kvalita mikrofonu bude podstatně menší a většinou bude totéž pravda o sluchátkách. Velmi často je to hlavně určené pro hráče her. Setkáte se ale i s “náhlavními” soupravami kde je mikrofon a jenom jedno sluchátko – něco co se hodí pro nějaké ty operátory hlasových služeb, technickou podporu.

Mikrofon u sluchátek nemůže být tak kvalitní jako USB varianta – vždy totiž bude malý a plný kompromisů. Navíc nemůžete očekávat drahý mikrofon u sluchátek co stojí zpravidla vyšší stokoruny či nižší tisícikoruny – prostor pro kvalitu mikrofonu už tam prostě není.

Výhodou pochopitelně je to, že mikrofon je přímo na sluchátkách, zpravidla na ohebném rameni, takže si ho snadno nastavíte k ústům. Užitečné mohou být odpojitelné mikrofony. 

Nepočítejte s tím, že byste snadno mohli koupit bezdrátová sluchátka i s mikrofonem, něco takového se prakticky nevyrábí (protože by to mělo ještě horší kvalitu) – samotná sluchátka v bezdrátové podobě jsou nicméně běžná – každopádně i tady platí, že drát znamená lepší kvalitu. 

Alza.cz má přímo kategorii Náhlavní sluchátka s mikrofonem a Levné náhlavní sluchátka s mikrofonem kde najdete i takové ty zábavné věci jako “sluchátka s mikrofonem” za 94 Kč. Další podstatně širší výběr je v Herní sluchátka

PS: Pokud jste fajnšmekři, tak určitě neuškodí mít jak sluchátka s mikrofonem, tak nějaká lepší klasická sluchátka co se budou hodit ke kvalitnímu poslouchání hudba. A pak ještě zvlášť USB mikrofon pro kvalitní záznam hlasu (a vůbec zvuku). A protože nejspíš máte i mobilní telefon, tak ještě bezdrátová sluchátka k mobilu.

Další nákupní rádci

TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

Fitbit Flyer poněkud zestárly a výdrž baterie se dostaly na dvě hodiny nepřetržitého hraní, což není moc dobré. Na kolo přeci jenom člověk jde tak na tři až čtyři hodiny. A protože jsem si letos víc oblíbil něco poslouchat (ne ve městě a ne tam kde je provoz, tam je třeba opatrnost) tak to chtělo … Pokračování textu TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

TIP#1812: Nákupní rádce: Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače

Možná máte jenom notebook a nechcete kupovat další „stolní“ (velký) počítače. Možná vám to takhle bude vyhovovat, protože budete moci všechno mít vždy po ruce. Nebo možná nemáte doma (či v kanceláři) dostatek místa na to, aby ještě někde stál nějaký ten desktop či věž s počítačem. Skutečnost je ta, že dnešní notebooky jsou běžně … Pokračování textu TIP#1812: Nákupní rádce: Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače

TIP#1761: Proč mají myši různé nastavení DPI?

Pokud máte nějakou trochu lepší myš, tak má velmi pravděpodobně možnost přepínat DPI – bývá to většinou tlačítkem, které u některých myší bývá umístěné poněkud nevhodně, takže si čas od času DPI přepnete, aniž byste chtěli. To tlačítka postupně mění DPI (dots per inch) od nejnižší po nejvyšší hodnotu. U Logitech G403 myši je to  … Pokračování textu TIP#1761: Proč mají myši různé nastavení DPI?

TIP#1756: Nákupní rádce: Jak je to s Bluetooth reproduktory? Jak fungují, na co hledět při koupi. Včetně příkladu LAMAX Sounder2

Bluetooth reproduktory jsou velká móda mezi dětmi a mládeži od základní školy výše. Také je to poměrně praktická věc tam, kde chcete snadno pustit zvuk v trochu lepší podobě a neposlouchat to z reproduktoru počítače či notebooku (či dokonce mobilu). Většinou mají podobu válce (ale může být i trochu jiná) menších až středních rozměrů. 

TIP#1702: Nákupní rádce: Na co si dát pozor, pokud kupujete starší iPhone či iPad

Před pár dny jsem se pár týdnů snažil o prodej starého iPadu Mini z roku 2013. Zachovalý, baterie stále velmi dobře držela, nepoškozený, včetně dobrého ochranného obalu. Byla to zajímavá zkušenost, protože drtivá většina kupujících vůbec nechápala, že kupují starý tablet, na který už řada dnešních aplikací není nainstalovatelná.  Někteří mi pak překvapeně děkovali poté, … Pokračování textu TIP#1702: Nákupní rádce: Na co si dát pozor, pokud kupujete starší iPhone či iPad

TIP#1700: Jaký je rozdíl mezi optickým a digitálním zoomem?

U mobilních telefonů se u kamery (fotoaparátu) běžně setkáte s tím, že mají „zoom“, tedy přiblížení a pyšní se třeba i 100 násobným (100 x zoomem). Potkat je to možné i u digitálních fotoaparátů, zejména u takových, které mají pevný objektiv (což mají právě i mobilní telefony). A celé je to tak trochu podfuk.

TIP#1663: Canyon USB-C a Thunderbolt 3 huby rozšíří (nejen) MacBook o potřebné výstupy

Pro dnešní notebooky (a MacBook Air zejména) je vhodné mít nějaké to rozšíření možností připojit další periferií – určitě budete potřebovat možnost připojit monitor/projektor přes klasické HDMI a mít alespoň jeden klasicky USB-C port (rozhodně v provedení 3.0, tedy dostatečně rychlý). Můžete to řešit různorodými kabely a redukcemi, ale podstatně užitečnější je pořídit HUB – … Pokračování textu TIP#1663: Canyon USB-C a Thunderbolt 3 huby rozšíří (nejen) MacBook o potřebné výstupy

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.