TIP#1911: Nákupní rádce: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

V Nákupní rádce: Jak k počítači připojit mikrofon? jsme na to už narazili. Můžete si pořídit mikrofon se sluchátky, co se zpravidla připojují audio konektory (občas i USB) nebo nějaký dražší větší mikrofon co se skoro vždy připojuje přes USB (ale jsou takové, které mají audio konektor). Pro úplnost je tu ještě varianta s bezdrátovými mikrofony, ale tu teď vynechme. 

V pokročilejší a užitečnější podobě se to nakonec objevilo v Hardware a software pro natáčení podcastů (work in progress, přidejte další tipy prosím). Velmi užitečné tipy, jen jsem nějak časem zapomněl to “dokončit” a “přestěhovat” sem na 365tipu.cz

Rode NT-USB

Ve výše uvedeném je vidět to co jsem si na začátku koronavirové pohromy pořídil – sluchátka bez mikrofonu  Audio-Technica ATH-M40x a poněkud větší a dražší mikrofon Rode NT-USB co má stojánek. Tehdy jsem si koupil ještě Rode SmartLav+ (klopový mikrofon), ale prakticky nikdy jsem ho nakonec nepoužil. NT-USB několikrát týdně. 

Pointa koupení dobrého a většího USB mikrofonu místo sluchátel s mikrofonem je jednoduchá – vyšší kvalita zvuku a citlivost. Pro věci jako je natáčení podcastů nebo pokud čas od času říkáte “na dálku” něco do rádia či televize se něco takového rozhodně hodí.

USB mikrofony mají navíc často další vychytávky – do NT-USB se dají  například přímo připojit sluchátka, ve kterých pak slyšíte přesně to co mikrofon snímá (a má to nulové zpoždění). Běžně mají k dispozici i nějaké software, kterým můžete nastavovat parametry. 

Většinou dorazí i s základním stojánkem, ale může se vyplatit si koupit nějaký lepší, stabilnější, případně nějaké takové to otočné rameno. To pomůže k případnému umístění mikrofonu blíže vašim ústům – třeba Niceboy VOICE Handle

Mimochodem, pokud byste chtěli ještě kvalitnější mikrofon než ty slušné USB, tak hledejte XLR mikrofony. U těch ale pozor, jsou náročnější na využití i připojování. 

Dobré USB mikrofony určitě budou stát někde v nižších tisícikorunách, takže se nenechte mýlit něčím co stojí pár stokorun. 

Pořídit se sluchátka s mikrofonem? 

Tohle není špatné řešení, ale prostě počítejte s tím, že kvalita mikrofonu bude podstatně menší a většinou bude totéž pravda o sluchátkách. Velmi často je to hlavně určené pro hráče her. Setkáte se ale i s “náhlavními” soupravami kde je mikrofon a jenom jedno sluchátko – něco co se hodí pro nějaké ty operátory hlasových služeb, technickou podporu.

Mikrofon u sluchátek nemůže být tak kvalitní jako USB varianta – vždy totiž bude malý a plný kompromisů. Navíc nemůžete očekávat drahý mikrofon u sluchátek co stojí zpravidla vyšší stokoruny či nižší tisícikoruny – prostor pro kvalitu mikrofonu už tam prostě není.

Výhodou pochopitelně je to, že mikrofon je přímo na sluchátkách, zpravidla na ohebném rameni, takže si ho snadno nastavíte k ústům. Užitečné mohou být odpojitelné mikrofony. 

Nepočítejte s tím, že byste snadno mohli koupit bezdrátová sluchátka i s mikrofonem, něco takového se prakticky nevyrábí (protože by to mělo ještě horší kvalitu) – samotná sluchátka v bezdrátové podobě jsou nicméně běžná – každopádně i tady platí, že drát znamená lepší kvalitu. 

Alza.cz má přímo kategorii Náhlavní sluchátka s mikrofonem a Levné náhlavní sluchátka s mikrofonem kde najdete i takové ty zábavné věci jako “sluchátka s mikrofonem” za 94 Kč. Další podstatně širší výběr je v Herní sluchátka

PS: Pokud jste fajnšmekři, tak určitě neuškodí mít jak sluchátka s mikrofonem, tak nějaká lepší klasická sluchátka co se budou hodit ke kvalitnímu poslouchání hudba. A pak ještě zvlášť USB mikrofon pro kvalitní záznam hlasu (a vůbec zvuku). A protože nejspíš máte i mobilní telefon, tak ještě bezdrátová sluchátka k mobilu.

Další nákupní rádci

TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

Pokud si koupíte Comfast 811AC a uvěříte “přenosová rychlost 650 Mb/s”, tak vás bude čekat překvapení. Adaptér je USB 2.0, takže téhle rychlosti nikdy dosáhnout nemůže. Ono to bude problematické i s 433 Mb/s pro 5 GHz Wifi (navíc mylně uváděné jako 433 MB/s). Téma se už řešilo v Proč je důležité vědět, zda máte … Pokračování textu TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

TIP#2144: Nákupní rádce: Měl bych si pro můj router (a síť vůbec) pořídit UPS? 

UPS jsme tu už řešili v Co je to UPS (záložní zdroj) a k čemu se hodí? Jde o zálohování napájení – když přestane jít proud, tak po určitou dobu (od deseti minut výše, podle zátěže) dokáže poskytnut 240 V. Hodí se k zálohování napájení pro počítač, protože výpadkem proudu nepřijdete o práci a máte … Pokračování textu TIP#2144: Nákupní rádce: Měl bych si pro můj router (a síť vůbec) pořídit UPS? 

TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

Vcelku běžná situace. Máte doma Wi-Fi router a tne bývá vybaven několik Ethernet porty pro připojení dalších síťových zařízení kabelem – což se hodí když připojujete klasický počítač, NAS, zálohovací zařízení, internetovou televizi, chcete rozvést síť (a Internet) do dalších částí bytu či domu (nezapomeňte na Wi-Fi Mesh). A také vždy, když chcete připojit (a … Pokračování textu TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

Fitbit Flyer poněkud zestárly a výdrž baterie se dostaly na dvě hodiny nepřetržitého hraní, což není moc dobré. Na kolo přeci jenom člověk jde tak na tři až čtyři hodiny. A protože jsem si letos víc oblíbil něco poslouchat (ne ve městě a ne tam kde je provoz, tam je třeba opatrnost) tak to chtělo … Pokračování textu TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

TIP#1812: Nákupní rádce: Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače

Možná máte jenom notebook a nechcete kupovat další „stolní“ (velký) počítače. Možná vám to takhle bude vyhovovat, protože budete moci všechno mít vždy po ruce. Nebo možná nemáte doma (či v kanceláři) dostatek místa na to, aby ještě někde stál nějaký ten desktop či věž s počítačem. Skutečnost je ta, že dnešní notebooky jsou běžně … Pokračování textu TIP#1812: Nákupní rádce: Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.