@365tipu

TIP#1686: Jak na iPhone/iPadu přidávat zkratky (Shortcuts) odjinud než z Galerie?

Zkratky (Shortcuts) na iOSu/iPadOSu jsou velmi užitečné pomůcky pro automatizaci a zjednodušování věcí. Většinou je najdete v Galerii zkratek a jejich přidání nic nebrání. Pokud ale najdete nějakou zkratku na Internetu a chcete ji dostat mezi vlastní Zkratky tak narazíte na problém – není to možné, protože tomu brání Nastavení zabezpečení.

TIP:  Siri Shortcuts (Zkratky) jsou novinka v iOS 12. Konečně můžete vytvářet posloupnost akcí vám případně trochu napoví co to ty Zkratky jsou

 Je to logické, protože neověřené zkratky mohou být nebezpečné, takže v musíte povolit přidávání zkratek chápaných jako „nedůvěryhodné“ („untrusted“). Děje se  to v Nastavení/Settings -> Zkratky/Shortcuts -> Povolit nedůvěryhodné/Allow Untrusted Shortucuts

Má to ale jeden háček, volbu tam nejspíš uvidíte, ale nebude možné ji změnit. Musíte nejprve spustit nějakou zkratku (jakoukoliv, libovolnou) a teprve poté se volba stane změnitelnou. Apple to samozřejmě nepovažuje za důležité oznámit, ale tak už to u Apple chodí.

Zkratku pak můžete přidávat odkudkoliv – z webu, odkazem v mailu. Jen opravdu pamatujte na to, že zkratky mohou být nebezpečné a nepřidejte si něco co vám způsobí problémy.

Hodit se vám bude i Jak na Apple HomePod (mini): Ovládání chytré domácnosti přes ShortCuts. Nenechte se mýlit zařazeném do „návodu“ pro HomePod, je to praktické i obecně pro iPhone/iPad a Apple Watch.

TIP: Další tipy a triky pro iPhone a iPad najdete v 📱 Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky