S WhatsApp je to stále stejně problematické, aplikaci je možné používat pouze na mobilní zařízení co má telefonní číslo a veškerá komunikace se odehrává pouze na tomto zařízení. Vyvoláno je to i používáním koncového šifrování a tím, že posílané zprávy se nachází (hlavně) ve vašem telefonu. Problémy to dělá při migraci z Androidu na iPhone (a opačně, viz Jak přenést WhatsApp z jednoho telefonu na jiný)
Problém to dělá i pokud chcete mít WhatsApp jinde. Všechny způsoby využití WhatsApp jinde využívají toho, že je možné WhatsApp používat v prohlížeči – po naskenování QR kódu se aplikace v prohlížeči připojí na váš mobilní telefon a jeho prostřednictvím přijímá a posílá zprávy a má přístup ke všem chatům a skupinám. Aktivní ho můžete mít pouze v jednom prohlížeči, ale jde bez problémů přepínat.
Je to také zároveň první způsob jak na Mac OS používat WhatsApp – otevřete web.whatsapp.com v prohlížeči a připojíte se.
Druhá možnost je v App Store stáhnout WhatsApp Desktop a připojit se stejným způsobem na váš mobil. Funguje to stejně jako webová verze, váš mobil musí být připojený k Internetu a WhatsApp na něm musí běžet.
Třetí možnost je některý z WhatsApp klientů od třetích stran (třeba FreeChat for WhastsApp) ale i zde je princip stejný – vše probíhá přes váš mobil. A popravdě není příliš velký důvod si něco takového pořizovat. Mimo jiné i pro možné bezpečnostní riziko.
TIP: 12 tipů na bezpečné používání WhatsApp. Jak nastavit soukromí ve WhatsApp?
Čtvrtá možnost je použít emulátor Androidu (třeba starý známý Bluestacks) a pořídit si WhatsApp pro Android. Tady bude možné provést registrace telefonním číslem přímo pro použití v emulátoru, ale bude to znamenat, že není možné pak WhatsApp používat na všem telefonu. Reálně tedy velmi málo vhodná cesta.
POZNÁMKA: Na Mac OS není možné ve WhatsApp mít videohovory.
Pátá možnost se objevila s příchodem nového Apple M1 vybaveného Mac/MacBooku – tam je možné spouštět iOS/iPad aplikace. V praxi to ale opět bude znamenat, že aktivací WhatsApp na Mac zařízení nebude možné aplikaci používat na telefonu.
TIP: V Jak na Mac OS najdete další tipy a triky pro Mac OS
Další tipy týkající se Mac OS
-
TIP#1617: MacBook a Trackpad. Používání, nastavení a gesta
MacBook má Trackpad, dotykovou ovládací plošku. Solidní, opravdu velký, velmi příjemný na omak (to je důležité) a také velmi citlivý na poklik (to vás bude hodně zlobit než si zvyknete). Nemá žádné…
-
TIP#1615: Jak na Mac OS instalovat, aktualizovat a odinstalovat aplikace
V nové sérií (začíná ve Zprovoznění MacBooku aneb vždy je něco poprvé. Začínáme (1) se postupně řeší zprovoznění a používáhní MacBooku. Některé tipy budou samostatné a číslované, stejně jako je tomu u jiných…
-
Zprovoznění MacBooku aneb vždy je něco poprvé. Pokračujeme v nastavování (2)
Nový seriál popisuje takřka v přímém přenosu pořízení vůbec prvního MacBooku a zprovoznění. Začíná v Zprovoznění MacBooku aneb vždy je něco poprvé. Začínáme (1) a po několik úvodních dílech bude pokračovat zcela konkrétními…
-
Zprovoznění MacBooku aneb vždy je něco poprvé. Začínáme (1)
V září 2019 jsem si po deseti letech s Androidem koupil iPhone a přešel na něj (iPad jsem používal od prvního modelu). Popsané je to v dlouhé a velmi užitečné sérii Přejít…
-
TIP#1606: Jak sloučit PDF? Jak na spojení více PDF do jednoho?
Čas se vrátit na tipy týkající se PDF. Už jsme tu řešili jak zmenšit PDF, jak PDF převést na JPG (obrázek) či jak převést PDF na Word. A samozřejmě to hodně podstatné…
-
TIP#1528: Jak poslouchat podcasty? A co to vlastně ty podcasty jsou?
Podcast je označení pro zvukový záznam (ale může to být i videozáznam) mluveného slova. Funguje (technicky) stejně jako písničky – ve zvukovém souboru (MP4 zejména) je nahrané povídání – jedné osoby, rozhovoru…
-
TIP#1479: Co je to operační systém?
Čas podívat se na další odborný termín, takový co se vyskytuje v řadě zdejších tipů. A také něco co všichni vlastně známe a dennodenně používáme, byť to možná většina lidí vůbec netuší.…
-
iOS 13/iPad OS 13: Jak funguje nové Přihlašování s Apple (Sign in with Apple)
Apple s iOS 13 přineslo nové přihlašování do aplikací (a webů) pomocí Apple ID. Není to nic co byste neznali, totéž umí Google, Twitter, Facebook i Linkedin (s tím se ale tak…
-
TIP#1449: Co je to bookmarklet a jak se to používá
S termínem bookmarklet (někdy též favelet) se nebudete asi setkávat příliš často. Umí to ale být užitečná pomůcka – využívá existenci „bookmarků“, tedy možnosti ukládat si odkazy mezi Oblíbené do prohlížeče. Ty…
-
TIP#1373: Co je to Download Manager a proč je dobré ho mít?
Download Manager býval poměrně zásadní pomůckou v době počátku Internetu (a také počátků prohlížečů). Jde o software, které usnadňuje stahování souborů z Internetu v prohlížeči – můžete ho mít pro Windows i MacOS, stejně…
-
TIP#1372: Alternativy k GlassWire? Software co vám umožní sledovat co zatěžuje síť ve vašem počítači
V tipu Jak ve Windows zjistit co mi zatěžuje Internet (připojení k sítí) byla zmínka o Glasswire (a také o Networx), takže je čas na tip věnující se i tomuto specifickému software,…
-
TIP#1316: Jak porovnat dva soubory Excelu?
To, že Word umí velmi dobře porovnat dva soubory a zvýraznit rozdíly asi víte. Ale to, že Excel něco takového prostě hned tak rovnou neumí, tomu se těžko věří. Skutečně tomu tak je,…
-
TIP#1160: Jak je to se soukromím v Dropboxu či One Drive? Může být šifrované online úložiště opravdu bezpečné?
Chcete používat nějaké bezpečné úložiště v online podobě, cloudové úložiště (viz Velký přehled cloudových úložišť aneb Dropbox, OneDrive, Box.net a ti další) a jde vám o bezpečnost? Měli byste vědět několik poměrně zásadních…
-
TIP#1159: Jak zmenšit velikost (komprimovat) PDF?
Je dost jisté, že na tenhle problém narazíte dost často. Máte nějaké PDF a potřebujete ho umístit na web a zjistíte, že je příliš velké. Stát se to může i pokud ho…