@365tipu

TIP#1372: Alternativy k GlassWire? Software co vám umožní sledovat co zatěžuje síť ve vašem počítači

V tipu Jak ve Windows zjistit co mi zatěžuje Internet (připojení k sítí) byla zmínka o Glasswire (a také o Networx), takže je čas na tip věnující se i tomuto specifickému software, které souvisí hlavně s monitorováním co se vám odehrává v počítači.

GlassWirewww.glasswire.com – je zdarma dostupné software, které sleduje co všechno ve vašem počítači (Windows/Android) komunikuje přes síť. Dá se dobře použít k zjištění co vám síť přetěžuje, kolik dat určité aplikace a protokoly přenášejí, které software komunikuje se kterými adresami .V zásadě je to takový slušně pro lidi vybavený firewall, který dokáže potřebné informace předkládat ve srozumitelné podobě.

GlassWire můžete používat jako jednoduché monitorování využití sítě. Nebo jako základní bezpečnostní nástroj, který vám umožní lépe pochopit jaké software se spojuje kam. Včetně odchycení toho, že něco začalo poprvé komunikovat. Použitelné je zdarma, případně si můžete pořídit PRO variantu, který toho umí více.

V prosinci 2017 vypustili GlassWire 2 doplněné o podporu pro kontrolu na viry přes VirusTotal (musíte si zapnout), firewall profily (v placené verzi) a detekci Evil Twin (stav kdy se na síti objeví stroj se stejnou Mac adresou jako je ten váš).

TIP: Ve Windows 10 se můžete podívat kolik dat proteklo přes WiFi i klasické připojení

Jaké jsou další alternativy ke GlassWire?

Pokud hledáte aplikační firewally pro Mac OS přehled a informace k nim najdete v Monitorování provozu na síti a (aplikační) firewally na Mac OS

TIP: V Google Datally šetří mobilní data (recenze). Jaké další aplikace na úsporu dat pro Android? se řeší podobné téma pro mobily a tablety s Androidem

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky