@365tipu

Ve Windows 10 se můžete podívat kolik dat proteklo přes WiFi i klasické připojení

Pokud chcete vědět jaký objem dat protekl přes vaše WiFi připojení za posledních 30 dní tak to můžete ve Windows 10 udělat snadno. Win+I -> Network & Internet/Síť a Internet.

V starších verzích Windows 10 bylo ještě nutné pokračovat do -> Data Usage/Využití dat -> View Usage Details/Zobrazit podrobnosti o využití.

2017-12-10 08_38_27-Nastavení.png

Pokud máte v počítači více síťových rozhraní tak si navíc můžete vybrat pro které chcete údaje zobrazit – dozvíte se kolik dat přenesl který program – není ale možné rozlišit mezi příjmem či odesláním a je to vždy za posledních 30 dní nebo od doby kdy jste naposledy udělali reset. Ten lze udělat v detailním výpisu – viz Resetovat statistiky využití na obrázku níže (ve starších verzích Windows 10 nahoře, v novějších až dole pod seznamem).

V novějších Windows 10 je nahoře nad seznamem nová možnost Zadat limit – to pro případ, že na daném připojení máte FUP. Windows vás upozorní na přiblížení se.

2017-12-10 08_39_08-Nastavení.png
Vítězem se stává Agent.exe od Blizzardů co stahoval Destiny 2 a jednu aktualizaci.

Pokud se přes síť navíc připojujete k lokálním síťovým zdrojům (například síťové disky) budou i tyto přenosy započteny. Jinými slovy, tohle vám neřekne kolik dat se přeneslo čiste přes Internet

TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 obsahuje stovky tipů pro všechny verze Windows

PS: Pokud hledáte trochu víc, tak zkuste www.glasswire.com a případné alternativy. Více v samostatném tipu Alternativy k GlassWire? Software co vám umožní sledovat co zatěžuje síť ve vašem počítač

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky