@365tipu

Zapněte si ve Windows 10 WiFi připojení jako „metered“ (účtované) i když není. Bude se to hodně hodit

Od Windows 10 Creators Update konečně můžete každé připojení nastavit jako účtované (metered), ať je to WiFi či klasické připojení kabelem s Ethernetem. Dříve (viz Jak ve Windows 10 nastavit, že určité připojení je účtované podle objemu dat) to bylo docela peklo a pokud jste notebook či tablet připojovali přes hotspot v mobilním telefonu, tak se to mohlo velmi nepříznivě odrazit na vyčerpání FUP. Ale i na prostém ucpání přípojení, které přeci jenom nemá tak velkou kapacitu jako běžné sítě.

Pokud používáte notebook a hodně s ním cestujete, tak je běžné, že se připojujte na WiFi – v autobusech či vlacích, v kavárnách, někde u zákazníků a klientů. Vyplatí se takováto připojení vždy označit jako účtovaná. Pokud to neuděláte, tak hrozí, že Windows okamžitě po připojení začnou stahovat aktualizace, nové verze aplikací, aktualizovat dlaždice ve Start menu a vůbec využívat připojení v míře krajně nevhodné.

To jak nastavit připojení coby účtované už je na @365tipů popsáno – pro Creators Update ve Windows 10 Creators Update umožňuje každé připojení nastavit jako účtované (metered), pro předchozí Anniversary Update v Jak ve Windows 10 nastavit, že určité připojení je účtované podle objemu dat (tam bylo nutné zasahovat do Registru u připojení přes Ethernet).

Obecně platí, že musíte nastavovat WiFi/Ethernet, případné připojení přímo přes mobilní telefon by se jako účtované mělo chovat automaticky. Pozor na to, že nejde nastavit „všechny WiFi jsou účtované“, nastavování se děje pro každé WiFi připojení samostatně.

TIP: Jak omezit využití internetu pro stahování aktualizací Windows (Windows 10 April 2018 Update) je užitečná novinka v dubnové aktualizaci

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky