TIP#1606: Jak sloučit PDF? Jak na spojení více PDF do jednoho?

Čas se vrátit na tipy týkající se PDF.  Už jsme tu řešili jak zmenšit PDF, jak PDF převést na JPG (obrázek) či jak převést PDF na Word. A samozřejmě to hodně podstatné – V čem pracovat s PDF soubory. A kdy se PDF vůbec, ale vůbec nehodí.

Jenže co dělat, když máte dva PDF soubory a chcete z nich udělat jeden a nechcete si kupovat drahé software od Adobe (protože tohle snadno můžete udělat v Adobe Acrobat DC)?

Stejně jako v řadě předchozích případů na to můžete využít nějaké ty webové služby, například Merge PDF od starých známých Smallpdf.  Nebo PDF Merge od Soda PDF Online. Samozřejmě i Pdf2Go mají Merge PDF. Nebo PDF Joiner a aby toho nebylo málo, Foxit mají také Merge PDF Online.

Pokud chcete mít nějaký program na počítači, tak pro Windows zkuste PDFCreator. Výše zmíněný Adobe Acrobat DC  (nezaměňovat s Adobe Acrobat Reader DC) má 30 denní zkušební verzi, takže tudy také případně vede cesta.

Pro Mac nebudete nic extra potřebovat, tamní Finder totiž umí PDF spojit, byť oibějzd nepřímo. Stačí do Preview otevřít první PDF a pak tam přidat další, která chcete spojit (ve chtěném pořadí) – pak už jen vyberete Print/Tisk a vytisknete do nového PDF.

Na iPhone si můžete si také pořídit nějakou aplikaci – třeba PDF Element PDF Merge . Nebo, docela zajímavá možnost, zkusit Merge PDF Shortcut (ke stažení přímo tady)

Pro Android to je podobné, bude potřeba aplikace – třeba PDF Utils: Merge, Reorder, Split, Extract & Delete, PDFelement – Free PDF Reader and Annotator, PDF Utils, PDF CONVERTER: Files to PDF a řada dalších (některé z nich budou chtít v aplikaci platit, takže prostě musíte najít takovou co nebude zlobit).

Multiplatformní je například Sejda PDF Desktop

Další PDF tipy