Tohle je taková ta věc, u které budete přemýšlet jak to asi bude fungovat. Pořídíte si nový Mac (Mini) a máte jenom bezdrátovou myš a bezdrátovou klávesnici. Jak připojit?
Připojení klávesnice je snadné. Mělo by zafungovat to, že klávesnici uvedete do párovacího režimu a Mac Mini ji po chvíli zjistí a umožní připojit. Zobrazí číselný kód, opíšete a je připojeno. Pokud to není ta od Apple, tak Mac OS s vaší pomocí zjistí o jakou jde a podle toho vše nastaví.
TIP: Nejde-li to, tak je tu možnost po zapnutí Mac Mini třikrát stisknout napájecí tlačítko, vyvoláte tím spárování klávesnice (tu musíte uvést do párovacího režimu).
S myší by mělo fungovat totéž, tedy že ji prostě uveďte do párovacího režimu a čerstvě zprovozněný Mac Mini by ji měl detekovat a umožnit párování.
Jiné řešení?
Mějte po ruce drátovou klávesnici a myš a použijte je pro zprovoznění (zpravidla nutno mít také po ruce USB-C hub nebo redukce) a poté přidejte ty bezdrátové s jejich pomocí.
TIP: Logitech MX keys se do párovací režim dostane delším (3 sekundy) podržením tlačítka pro volbu profilu (1, 2, 3). MX Master 3 myš to má stejně, přepínací tlačítko na spodní straně přepnout do chtěné pozice (1, 2, 3) a poté držet 3 sekundy.
Pozor na to, že myš nejspíš bude mít nepříliš dobře nastavenou citlivost, obzvlášť pokud máte vyšší rozlišení na displeji. Tohle je dlouhodobě u Apple trochu nedotažené.
A pozor, Magic Mouse neumí použití s více zařízeními, takže pokud ji máte (jako já) spárovanou s MacBookem, tak musíte dát zapomenout zařízení a přidat si ji na Mac.
Další tipy týkající se Mac OS
-
TIP#1652: Jak na Mac OS udělat screenshot a (hlavně) jak změnit kam se ukládá
Jak na Mac OS udělat screenshot jsem už věděl, nakonec je tu jeden hodně starý tip a tohle téma (Jak udělat screenshot na Mac počítači?). Ale překvapení přišlo v okamžiku, kdy obrázky šly…
-
TIP#1648: Jak na MacBooku zjistit v jakém stavu je baterie?
V Mac OS je to podobně jako ve Windows, stav baterie (Battery Report) není viditelně dostupný a musíte vědět kde tyto informace najít. Najdete ho v System Information App/Informace o systému (a…
-
TIP#1644: Proč je na Mac OS lepší nepoužívat Safari? Náhradou ideálně Chrome nebo Firefox
Pokud se budete chtít ptát proč na Mac OS stále používám Chrome a ne Safari, tak je to vlastně jednoduché. Chrome umí uživatelské profily a je možné vše synchronizovat s dalšími zařízeními…
-
TIP#1642: Zprovoznění MacBooku: MacOS a pokročilejší aplikace
Předchozí díl s těmi nejzákladnějšími aplikacemi (a není jich málo) najdete v Potřebné a obvyklé aplikace (3). Navíc je tu pár let starší přehled v Tipy na užitečné software pro MAC OS X.…
-
TIP#1640: Jak je to s ovládacími prvky a ovládáním oken na Mac OS
Mac OS používá okna jako základní a zásadní prvek rozhraní a v principu se neliší od Windows či Linuxu. Některé věci ale samozřejmě jsou jinak. Související příspěvky Po aktualizaci na Mac OS…
-
TIP#1638: Launchpad na Mac OS. Co to je a jak s tím zacházet
Launchpad je snadná cesta jak se podívat co máte v Macu za aplikace a rychle je spustit. Je vlastně dost podobný displeji mobilu nebo tabletu (tomu zejména), včetně té zásadní nevýhody že…
-
TIP#1636: Klávesové zkratky pro Mac OS (MacBook a Mac) a velké srovnání s těmi s Windows
Přechod z Windows na Mac OS je vlastně docela v pohodě. Ty ovládací prvky okna vlevo se naučíte, Dock je příjemná věc, když si k MacBooku dám myš, tak je to výrazně…
-
TIP#1634: Co jsou to Hot Corners (Aktivní rohy) na displeji Mac OS počítače
Hot Corners (v čeština přeloženo jako Aktivní rohy) je užitečná možnost navázat nějakou akci na to, že kurzorem myši najedete do jedno ze čtyř rohů displeje. Schovává se to v Mission Control…
-
TIP#1632: Jak je na tom Mac OS a hry? Co a jak hrát na Mac/MacBooku
Bez iluzí, MacBook je na tom s hrami sice lépe než některý z Linuxů, ale s Windows se to prostě srovnávat nedá.Hry se najdou, většina z nich je spíš o ničem (tedy…
-
TIP#1630: Jak na MacOS mít makra a zkratky na klávesnici. Alternativy pro TextExpander
Usnadnit a urychlit psaní na klávesnici pomoci maker a a zkratek je extrémně užitečná věc. Už před několika lety tohle téma řešil v samostatný tip pro všechny platformy – pro Mac OS…
-
TIP#1629: Jak na Mac OS psát emotikony, smajlíky a nezvyklé znaky. A jak se dostat do Prohlížení znaků
Snadno. Můžete jít v menu do Edit/úUpravit a ve většině aplikací tam najdete Emotikony s symboly neboli také Speciální znaky/Special Characters. Související příspěvky TIP#2423: Nedokumentované a vůbec fn klávesové zkratky pro mac…
-
TIP#1628: Mám pro Mac používat nějaké software pro odinstalování aplikací?
Chcete to stručně a jasně? Ne, nic takového nezkoušejte. Jednak jsou v nich rizika malware a vůbec divných věcí, ale hlavně, nedokáží opravdu dělat to co slibují. Problém s Mac OS je,…
-
TIP#1626: Zprovoznění MacBooku: Potřebné a obvyklé aplikace (3)
U tak trochu seriálu o přechodu na Mac OS z Windows (začíná Zprovoznění MacBooku aneb vždy je něco poprvé. Začínáme (1) a další díl je Pokračujeme v nastavování (2)) jsem si nebyl vůbec…
-
TIP#1624: Jak na Mac OS zacházet s plochou?
Plocha je zvláštní koncept. Ve Windows vede k tomu, že tam lidé nechávají všechno co je napadne a Windows samo tam navíc dává aplikace (programy) aby je bylo možné spouštět (a navíc…
-
TIP#1621: Kalendář, Mail, Kontakty, Připomínky a Poznámky na MacOS. Jak připojit další účty a jaké jsou alternativy
Tuhle pětici dost dobře možná znáte, vlastně přesně odpovídá tomu co je v iPhone či iPadu a ve Windows má také v některých případech ekvivalent. Osobně jsem u prvních tří v Google…