@365tipu

TIP#2239: Logitech MX myš a klávesnice na Mac Booku

Pořídil jsem si bezdrátovou myš od Logitechu a bezdrátovou klávesnici od Logitechu. Obě umí tři profily, takže je možné je připojit k počítači s Windows i notebooku s Mac OS. Umí vlastní USB připojovátka a také Bluetooth, takže o to je to snazší. Navíc umí fantastickou věc popsanou v Logitech Flow. Jedna myš (i klávesnice) pro až tři zařízení. Beznadějně cool vychytávka

K Windows je připojení a následné zprovoznění hračka, pro Mac to je takový ten klasický příběh. Prostě Apple. 

Připojení přes Bluetooth je v případě Mx Keys 3 myši a Mechanical klávesnice to nejsnazší. Prostě na myši aktivujete (třeba) druhou pozici a párování a na Mac/MacBooku připojíte. Musíte ale zrušit dialog nastavení klávesnice, který vyběhne. Pak si aktivujete druhou pozici a párování na klávesnici a spojíte.

Kouzelníkem pro připojení klávesnice pak projděte, ať ji máte správně nastavenou. Tohle je ta snadná část, která ale nestačí. 

Potřebujete Options+

Logitech Options+ se nenabídne automaticky, takže si ho najděte na Logitech.com (třeba přes Google) a stáhněte. Pak už jen otevřít zip a spustit “installer” (ten poté, včetně staženého Zipu můžete smazat). Nezapomeňte dát přístup k Bluetooth i k “zachytávání kláves” i k “zpřístupnění”. Počítejte s tím, že budou náhodně vybíhat překrývající se okna, za to Logitech nemůže, tohle je typické Apple peklo. 

Velmi pravděpodobně se někde stejně zadrhnete a nepůjde to dokončit, případný restart instalace Option+ to pořeší. Co ale nepořeší je, že Options+ se odmítnou přihlásit. Nic hrozného se neděje, bude vám chybět jenom zálohování nastavení. A za pár minut se to “samo” vyřeší.

Nepůjde vám zprovoznit ani Logitech Flow, počítače se prostě nenajdou. Nepomohlo ani připojení obou na stejnou Wi-Fi, ani vypnutí firewallu na obou. Ale i to se “samo” vyřeší”

Po chvíli vás totiž MacBook upozorní na to, že je nová verze Options+ a stáhne ji a nainstaluje. Znovu si projdete nastavenín práv, tentokrát ale nejen pro Logi Options Daemon a Logi Options, ale také Logi Options+ – tato novější verze se už přihlásí. A ničemu se nedivte, znovu si musíte připojit zařízení, což nejspíš povede nejprve k tomu že je sice bez problémů přes Bluetooth připojí, ale do Options+ se nedostanou. Později k tomu, že tam budete mít třikrát myš a snaha je odstranit nikam nevede. 

Zkusíte odstranit “staré” Logitech Options. Nic se nezmění. Restartnete MacBook – tři myší jsou náhle pryč. Nový pokus o přidání nakonec funguje. Myš se přidá. Pokusíte se přidat klávesnici, ta se připojí, ale v Options+ není. Prostě použijte cmd+Q a restart Options+, náhle tam bude. 

Zpět k Flow – v této novější verzi Options+ se už daří propojit (otázka jestli je to verzí nebo restartem). Detekce je rychlá, musíte si jen nastavit případnou pozici počítačů. Co ještě nefunguje je automatické přepnutí klávesnice – to musíte aktivovat v  More Settings, není to automatické. 

Pak už jenom přetáhnete myš na jiný displej – myš se přepne nepozorovatelně, klávesnice napoprvé pomaleji, pak už nepozorovatelně. Hodí se, že na klávesnici uvidíte změnu profilu (v mém případě mezi jedničkou na Windows a dvojkou na Mac OS). Občas ale přepnutí není okamžitě a budete mít trochu problémy se sledováním kde že je vlastně kurzor. Občas se přepne myš, klávesnice zůstane. O tom ale víc v již vydaném Logitech Flow. Jedna myš (i klávesnice) pro až tři zařízení. Beznadějně cool vychytávka

Je velmi pravděpodobné, že si budete chtít na každém stroji chtít  nastavit něco jinak – na MacBooku jsem například musel nastavit nižší rychlost posuvu myšítka oproti nastavení na Windows. Prostě si pohrajte s Options+. Stejně tak se může hodit změnit mapování/funkce kláves.

ZÁVĚR: Jakmile se vám podaří zvítězit na extrémně nepřívětivým instalačním procesem (za což může Apple), dorazí aktualizace pro Options+ a nebudete moc přemýšlet nad tím, že je vhodné restartovat Mac a párkrát restartovat Options+, tak vše funguje skvěle.

Pokud chcete o klávesnici a myši od Logitechu vědět víc, tak čtěte v Logitech MX Keys Mechanical? Jednoznačně koupit (recenze) a Logitech MX Master 3 je skvělá myš a určitě ne škoda peněz (recenze)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky