@365tipu

TIP#1628: Mám pro Mac používat nějaké software pro odinstalování aplikací?

Chcete to stručně a jasně? Ne, nic takového nezkoušejte. Jednak jsou v nich rizika malware a vůbec divných věcí, ale hlavně, nedokáží opravdu dělat to co slibují. Problém s Mac OS je, že všechno co jste NEinstalovali z App Mac Store jde často obtížně odstranit. Vy sice můžete ikonku aplikace přetáhnout do Koše a možná samotná aplikace má odinstalační proces, ale ani to nezaručí, že v systému nezůstanou na až desítkách míst nějaké zbytky.

Je to podobně špatné jako ve Windows, kde po programech také zůstává záplava knihoven, dat a souborů a nemá to moc smysl nějak řešit. Řeč už o tom byla v Jak na Mac OS instalovat, aktualizovat a odinstalovat aplikace, kde se dozvíte jak je to s instalaci aplikací (software) na Mac (a také to není nic tak jednoduchého jak by si člověk mohl u Apple představovat).

Žádný extra software pro odinstalaci a úklid si nutně nepořizujte.  Aplikace prostě jenom odhazujte do koše a nepořádek neřešte.  Stejně jako se to dělá ve Windows. Po pár letech můžete prostě v nejhorším provést reinstalaci počítače/notebooku.

Snímek obrazovky 2020-05-20 v 19.17.48 (kopie)
App Cleaner & Uninstaller

Pokud chcete přeci jen zkoušet tak možná dva nlásledující. Pokud máte vy sami nějaký osvědčený a spolehlivý, dejte vědět – na email 365tipu@gmail.com nebo Twitter @365tipu

  • Relativně neškodný (a hlavně dostupný zdarma) je AppCleaner. Spusťte ho a aplikaci pro odinstalaci do něj odložte.
  • App Cleaner & Uninstaller spojuje od-instalačního pomocníka s vyčištěním počítače

Pokročilejší varianty jsou různé čističe (cleaner). K těm se někdy v budoucnosti vrátí samostatný tip. A mimochodem pro Mac OS existuje i starý známý CCleaner.

PS: Tipy a triky pro Mac OS hledejte v 💻 Jak na Mac OS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky