@365tipu

TIP#1629: Jak na Mac OS psát emotikony, smajlíky a nezvyklé znaky. A jak se dostat do Prohlížení znaků

Snadno. Můžete jít v menu do  Edit/úUpravit a ve většině aplikací tam najdete Emotikony s symboly neboli také Speciální znaky/Special Characters.

Ještě jednodušší je ale použít Control + Command + Mezerník (na Windows  10 Win+středník, tedy Klávesová zkratka pro otevření Emoji panelu) a popravdě, pokud budete „Emoji Insertion Box“ (jak se mu také občas říká) potřebovat častěji tak asi zvažte namapování na něco snazšího.

Po otevření je možné pokračováním ve psaní najít emoji odpovídající tomu co napíšete – vyhledávací okénko je vidět hned nahoře.  Ale pozor, hledá to v češtině a vyžaduje diakritiku (medvěd to najde, medved už nikoliv).

Snímek obrazovky 2020-05-23 v 19.12.56

V otevřeném přehledu znaků můžete kliknout nahoře vpravo na takový poněkud záhadný symbol a získat Prohlížení znaků kde jsou stovky emoji v poněkud srozumitelnější třídění a tak s vysvětlivkami. Užitečná je možnost Přidat do oblíbených. Jde tam i přepínat velikost znaků (ozubené kolečko vlevo nahoře).

TIP: Používat v e-mailech emotikony (smajliky)? Kdy ano, kdy ne

Nejsou tam ale pouze Emoji, jsou tam dostupné i všechny fonty a Unicode symboly a další věci – v ozubeném kolečku najdete i možnost zapnout a vypnout jednotlivé kategorie (a není jich málo)

I v této rozšířené podobě je dostupné vyhledávání, je tam přímo vyhledávací box. Do prohlížeče znaků navíc můžete vložit (copy paste) znak a dozvíte se co je zač, jaký má kód atd. V Code tables přizpůsobení si pak například můžete zapnou Unicode a rázem budete mít kompletní prohlížeč Unicode znaků.

Emoji můžete opatřovat i z webu kde najdete dostatek služeb které je soustřeďují a umožňují vyhledávat, viz například Emoji? Jak je psát, kde je vzít a k čemu je to dobré?

PS: Tipy a triky pro Mac OS hledejte v 💻 Jak na Mac OS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky