@365tipu

TIP#016: Tipy na užitečné software pro MAC OS

Ve čtrnáctém tipu (TIP #014: Tipy na hodně užitečné software, které navíc můžete mít zdarma) jsem dával tipy na nějaké užitečné software. Samozřejmě spíš pro Windows, protože já hlavně používám Windows. A protože můj syn, Honza, pro změnu používá MAC, tak mu to nedalo a poslal pár následujících tipů na užitečnosti pro jablíčkáře.

  • Flashlightflashlight.nateparrott.com –  Přidává pluginy do Spotlight, a vytváří tak ze Spotlight naprosto dokonalý nástroj.
  • Transmissionwww.transmissionbt.com (Mac/linux) – Jednoduchý, malý, rychlý a nenáročný torrent klient.
  • Android File Transferwww.android.com/filetransfer  -Nejjednodušší způsob přístupu na android zařízení (interní/externí storage)
  • Noizionoiz.io –  Menubarová aplikace pro background noise (zvuk táboráku, deště, bouřky, moře)

Cyberduck -- https://cyberduck.io/ - Nejlepší FTP klient pro Mac
Takhle vypadá Cyberduck. Odkaz níže.

Dodatek 17. ledna:

TIP: Pokud třeba hledáte něco velmi specifického, tedy konkrétně HTML Editor, tak hledejte v Potřebují psát texty pro web, jaký HTML/WYSIWYG editor vybrat?

  • Další zajímavý dodatek z komentářů na FB je Xee³.app – pro ty z Woken prozradím, že je to něco jako Irfan view. Pro ty co netuší, tak prostě software na prohlížení obrázků. Podle komentářů býval zadara, teď stojí pár dolarů.
  • Tadeáš Kinkor přišel s tipem na Onyx – www.titanium.free.fr – hodícím se pro údržbu systému (Ondřej Brablc pro změnu doporučuje OmniDiskSweeper) a Disk Invetory X – www.derlien.com – pro analýzu obsahu/využití disku.
  • Richard Bukovanský navrhuje přidat Alfred App – www.alfredapp.com – což je, zjednodušeně, aplikace pro zvýšení produktivity, ale budete se muset podívat sami, umí toho docela hodně.
  • @CechVeVietnamu doporučuje alternativu k BetterTouchTool v podobě www.jitouch.com. Umí nastavovat akce navázané na touch kliky.

TIP:  Jaké aplikace pro e-mail si pořidit? V čem pracovat s elektronickou poštou? vám poradí jaké poštovní programy můžete použít pro práci s vaší e-mailovou schránkou. A najdete tam i ty pro OS X

A nějaké další dodatky:

TIP: Pokud řešíte jaké aplikaci si pro MacOS pořídit, tak začněte v novějším a rozsáhlejším Zprovoznění MacBooku: Potřebné a obvyklé aplikace (3) a pokračování je  v Zprovoznění MacBooku: MacOS a pokročilejší aplikace

Hodit se může i Užitečné balíčky, které si můžete na MacOS pořídit přes Homebrew

Obecné tipy kde jsou i Mac OS aplikace

V čem pracovat s PDF soubory. A kdy se PDF vůbec, ale vůbec nehodí. Tohle vám poradí, co si na PDF pořídit, pokud nechcete „originály“ od Adobe. Přímo pro MAC tam v prvním vydání nic nebylo (takže případně pomožte), ale wokenní programy se používat dají ve virtualizaci.

 Jaké hlasově chatovací aplikace se používají pro hraní her? vám poradí s výběrem software pro hlasovou komunikaci v MMO/RPG a vůbec dalších hrách, kde hraje více hráčů.

Jaké jsou alternativy pro Skype? Co použít pro telefonování a videotelefonování? najdete další chatovací aplikace, ale spíš takové, které umí hlasové a video telefonování

TIP:  a eho open-source-mac-os-apps je hodně dobrý přehled Open Source aplikací pro mac OS

Co je to souborový manažer? Tipy na ty lepší a k čemu že mi to bude? vás možná naučí používat něco co jste doposud nevěděli, že existuje. Najdete tam tipy na souborovém manažery pro Windows, Linux, OS X, Android i iOS

Co si pořídit místo aplikace Spotify najdete čím nahradit aplikaci přímo od Spotify. A protože Spotify je i podcastech, tak viz Jak poslouchat podcasty? A co to vlastně ty podcasty jsou?

Chybí vám to něco, co považujete za zásadní? Ozvěte se. Můžete na Twitteru. Můžete e-mailem (365tipu@gmail.com). Rád přidám. Vím že toho není nijak extra moc, ale možná právě to že můžete přispět by mohlo znamenat, že se tipy na užitečné software postupně ještě trochu rozšířit. A ne vždy bude posvícení s dlouhými texty.

TIP: Od dubna 2015 už máme i Software pro Linux, bez kterého se neobejdete. Je jasné, že nemůžeme vynechat ani tenhle operační systém. A je toho tam opravdu hodně. Opravdu. 

Co používat pro správu hesel? Jaké jsou alternativy pro LastPass? najdete přehled správců hesel, které si můžete pořídit. Pro počítač, tablet i telefon.

TIP: Přecházíte na Chromebook? Jaké aplikace nahradí ty, na které jste zvyklí odjinud? Tenhle tip vám možná vyřeší problém, jak tu prohlížečově založenou věc používat.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky