V době kdy #tyden měl webovou verzi se na rychlofky.cz nashromáždilo dobrých 12 tisíc (velmi krátkých) příspěvků. Roky starých a také nenavštěvovaných, Google (vyhledávače) nemají rády krátké příspěvky a neumístí je do vyhledávání.
Z #tyden je navíc mezitím týdenní newsletter a web už dávno nemá smysl, takže jsem se konečně rozhoupal k tomu, že tu záplavu smetí (ano, dá se to tak nazvat) prostě smažu.
Jak tedy smazat velké množství příspěvků ve WordPressu?
Není to tak jednoduché a sám WordPress nemá žádnou cestu jak to udělat. V administraci jde mazat po dávkách (můžete si změnit počet zobrazených na víc než ten malý základ), ale budete narážet na kapacitu serveru, omezení PHP (paměť a doba běhu). A při 12 tisících to mazat po sto kusech dost dobře nejde.
![](https://365tipu.cz/wp-content/uploads/2025/02/Screenshot-2025-02-08-at-10.38.23-1024x343.jpg)
Komplikuje to i maličkost, že se mazané příspěvky pouze přemístí do Koše a pak ho budete muset vysypat – kde opět narazíte na omezení PHP a víc jak pár stovek se jich nepodaří smazat, prostě dorazí timeout.
Při mazání pozor i na používané cache, které je vhodné promazat ještě předtím, než začnete mazat. A pak finálně promazat poté co máte mazání hotovo.
Přes plugin
Jedno z vhodných řešení je některý z pluginu – třeba WP Bulk Delete nebo Bulk WP – tam můžete mazat třeba po 500 příspěvcích (to běžně omezená PHP dávají) a rovnou zaškrtnout, že má jít o trvalé smazání (na což fakt nezapomeňte).
![](https://365tipu.cz/wp-content/uploads/2025/02/Screenshot-2025-02-08-at-10.39.22-1024x368.jpg)
Výhoda cesty před plugin je, že zpravidla smažou i transients a různé další věci, které příspěvky mohou mít někde jinde.
Mažte pomalu, ty (například) dávky 500 smazaných neuspěchejte.
Přímo v SQL
Pokud máte přístup k něčemu jako SQL Admin, tak můžete mazat přímo v SQL. Stačí použít následující příkaz:
DELETE FROM wp_posts WHERE post_type = 'post';
Nezapomeňte ale, že tohle nesmaže ony související věci, takže to také musíte udělat ručně:
DELETE FROM wp_postmeta WHERE post_id NOT IN (SELECT ID FROM wp_posts);
DELETE FROM wp_term_relationships WHERE object_id NOT IN (SELECT ID FROM wp_posts);
Přes WP-CLI
Alternativa je využít WP-CLI, tedy možnost ovládat váš WordPress přes příkazovou řádku. Tady můžete použít
wp post delete $(wp post list --post_type=post --format=ids) --force
To –force je důležité, jinak mazané skončí opět v Koši.
Další tipy týkající se WordPressu
-
TIP#2210: Jak zobrazovat Twitter feed/timeline na webu s WordPressem
WordPress přímo má plugin pro základní zobrazení obsahu z nějakého účtu na Twitteru. Bohužel není přizpůsobitelný (a je i trochu nevzhledný) a nemá ani žádné pokročilejší možnosti. Chcete-li něco víc, tak musíte…
-
TIP#2203: Jak nejsnáze vrátit zpět předchozí verzi pluginu či šablony na WordPressu?
S pluginy pro WordPress bývají občas potíže, stejně jako s šablonami. Dorazí aktualizace, vy kliknete, aktualizace proběhne abyste zjistili, že něco nefunguje. A potřebujete se vrátit zpět k předchozí verzi, která fungovala…
-
TIP#2199: Jak na WordPressu mít “vyskakovací” zobrazení fotek (Lightbox)?
WordPress už dnes umí slušné fotogalerie i další způsoby předložení fotek. Zůstává ale nevýhoda, že když klikne návštěvník na náhled, tak se buď nezobrazí nic, zobrazí stránka s fotkou nebo zobrazí přímo…
-
TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání?
Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je nutné…
-
TIP#2184: Pro WordPress potřebujete cache, pokud má ustát návštěvnost. Co byste měli vědět?
Cache pro váš WordPressový web je plugin, který bude dělat to, že stránky (příspěvky, stránky, štítky, rubriky, atd) vyžádané návštěvníky webu uloží na disk a při dalším vyžádání je poskytne z disku.…
-
TIP#2178: Jak reinstalovat Wordfence se zachováním konfigurace? Jak odinstalovat se zrušením tabulek v SQL?
Jedna z vhodných cest jak vyčistit WordPress (i SQL) od Wordfence je, že plugin odinstalujete a zaškrtnete, že se mají smazat všechny tabulky. Přijdete tím ale o případnou konfiguraci, kterou jste už…
-
TIP#2175: Jak do příspěvků na WordPressu vkládat odkazy i s náhledy?
WordPress umí u některých odkazů zobrazit náhledy – samozřejmě u YouTube, Twitteru či Facebooku a sebe sama, ale umí i ještě nějaké další weby. Není to ale univerzální, takže některé odkazy s…
-
TIP#2167: Co dělat, když vašemu WordPressu dochází diskový prostor?
Jedna z možných nepříjemností na provozu hostingu s omezeným diskovým prostorem je, že může dojít. Blueboard má omezení dvě – na počet souboru (inode, 100 tisíc) a na velikost (10 GB). A…
-
TIP#2153: Co dělat s Wordfence zaplňující SQL v tabulce wp_wfhoover?
To nejrychlejší a nejsnazší co můžete udělat s nadměrnou wp_wfhoover je smazat její obsah – slouží k tomu TRUNCATE v SQL, takže buď v nějakém pluginu co to umožní nebo v admineru/phpMyAdmin…
-
TIP#2142: Jak na vlastní WordPress. Co bude chybět z WordPress.com
Po pár letech na WordPress.com zjistíte po přechodu na vlastní WordPress, že to není až tak stejné, jak by se na první dojem mohlo zdát. Chybět a řešit budete muset hodně věcí,…
-
TIP#2139: Jak z WordPressu automaticky sdílet na Linkedin
Sdílet nové příspěvky automaticky na Linkedin je u webů s WordPressem mírná komplikace. Ne všechny nástroje totiž umí sdílet na stránky. Související příspěvky TIP#804: Jak migrovat web z WordPress.org na WordPress.com? Krok…
-
TIP#2129: Praktické postřehy k blokům a widgetům na WordPressu
Od příchodu Guttenbergu je možné na WordPressu využívat různé “aktivní” bloky – vedle základního formátování umí například i zobrazovat přehledy článků (a dalších prvků) či řešit jiné věci. Většinou to funguje bez…
-
TIP#2125: Reusable blocks/Znovu použitelné bloky na WordPressu. Jak se dostat k výpisu a exportu
WordPress s Guttenbergem přinesl reusable block (znovu použitelné bloky). Kupodivu mají stejné rozhraní pro kompletní přehled jako mají Příspěvky či Stránky, ale neznámo proč to není v levém menu. Související příspěvky TIP#804:…
-
TIP#2119: Jak napojit WordPress na Google Analytics
Jedno z nejoblíbenějších řešení je Monster Insights – má ale dvě vady. Je to opravdu “monstrum” a vyžaduje napojení na jejich servery. Na druhou stranu, funguje dobře, poskytuje vše potřebné (základní potřebné,…
-
TIP#2117: Co byste po instalaci WordPressu měli smazat či změnit? install.php – pozor ať nedopadnete špatně
O nutnosti smazat install.php jsem se poučil už před lety, když jsem zprovoznil (na VPSku) můj vůbec první WordPress. Tento soubor jsem nesmazal a někdo (naštěstí hodný) do mě oprávněně rýpnul tím,…