@365tipu

TIP#2153: Co dělat s Wordfence zaplňující SQL v tabulce wp_wfhoover?

To nejrychlejší a nejsnazší co můžete  udělat s nadměrnou wp_wfhoover je smazat její obsah – slouží k tomu TRUNCATE v SQL, takže buď v nějakém pluginu co to umožní nebo v admineru/phpMyAdmin na serveru. 

wp_wfhoover je možné bezpečně promáznout, ale samozřejmě nemazat samotnou tabulku. U téhle tabulky počítejte s tím, že ji budete mít setrvale prázdnou, zatímco na jiném webu může dělat komplikace. Což je abnormální situace, chyba. 

wp_wfhoover se využívá při scanu webu a pokud ho máte opravdu velký, tak tahle tabulka prostě bude v průběhu scanu růst a růst – narazí-li aktivní scan na limit velikosti databáze, tak to selže a tabulka zůstane velká. Váš hosting vás zpravidla omezí, takže vám přestane fungovat web. Úspěšně dokončený scan obsah tabulky zruší, ale pokud k tomu nedojde, musíte to udělat vy ručně. 

Můžete aktivovat limitovaný scan – ten je ale především šetrnější na server (scan je pomalejší, využívá méně prostředků). Naplňování wp_wfhoover to neovlivní, ale řešení to má – vlastní nastavení. 

  • Skenujte podpisy známých škodlivých souborů – nemá vliv
  • Skenujte obsah souboru na zadní vrátka, trojské koně a podezřelý kód – nemá vliv.
  • Skenujte obsahy souboru na škodlivé adresy URL také nevypnout
  • Skenujte v příspěvcích známé nebezpečné adresy URL a podezřelý obsahvypnout
  • Skenujte v komentářích známé nebezpečné adresy URL a podezřelý obsah – vypnout
  • Skenujte možnosti jádra WordPress, pluginů a motivů na známé nebezpečné adresy URL a podezřelý obsah – nemá vliv

Takže pokud se nutně potřebujete vyhnout růstu wp_wfhoover, tak můžete vypnout tyto tři možnosti. 

Když už budete vytvářet vlastní nastavení, tak můžete zapnout dvě volby, které ve výchozím nastavení povolené nejsou – kontrolu šablon a pluginů proti originálům v úložišti WordPressu.

  • Skenujte změny souborů motivů podle verzí úložiště 
  • Skenujte soubory pluginů proti verzím úložiště pro změny

Hodně související tip najdete pod Jak reinstalovat Wordfence se zachováním konfigurace? Jak odinstalovat se zrušením tabulek v SQL?

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky