TIP#2210: Jak zobrazovat Twitter feed/timeline na webu s WordPressem

WordPress přímo má plugin pro základní zobrazení obsahu z nějakého účtu na Twitteru. Bohužel není přizpůsobitelný (a je i trochu nevzhledný) a nemá ani žádné pokročilejší možnosti. Chcete-li něco víc, tak musíte hledat nějaký jiný plugin.

Custom Twitter Feeds (Tweets Widget)  je možné použít zdarma ale bude vám chybět zobrazování tweetů v plné podobě – aby byly vidět i obrázky a další věci, musíte si pořídit Pro verzi za 49 USD na rok. Vypadá to ale na jeden nejlepších pluginů pro zobrazování Twitteru.  Feed si v pluginu nadefinujete (odkud, vzhled, atd.) a vkládání je  přes shortcode.

Feed Them Social – for Twitter feed, Youtube and more  umí vedle Twitteru i řadu dalších feedů ze sociálních sítí. V Pro verzi je k dispozici podpora dalších feedů. Před použitím musíte přidat přístup přes Twitter API – naštěstí snadno pomocí přihlášení.  Možnosti přizpůsobení je málo, ale pro Twitter zobrazuje i obrázky v tweetech. Cokoliv lepšího klasicky vyžaduje pro verzi.

WP to Twitter je primárně pro vkládání tweetů z vašeho WordPressu, ale umí i zobrazovat feed. Bohužel velmi obtížně přizpůsobitelné.

Customize Feeds for Twitter umí i ve zdarma podobě obrázky, ale základní provedení je widget. Pro pokročilejší si budete muset založit vývojářský účet u Twitteru. 

WP TFeed bohužel také vyžaduje založení vývojářské účtu. 

Stručně shrnuto je to se zobrazováním Twitter feedu/timeline hodně komplikované, částečně i proto, že si musíte často vytvořit vývojářský účet a řešit přístup přes API.

Některé šablony ještě mohou mít feed ze sociálních sítí ve výbavě. 

Elegantní řešení přímo od Twitteru

Ještě je tu ale varianta s využitím EMBED prvku – stačí jít na publish.twitter.com a napsat tam název účtu, vybrat si Embedded Timeline. Vygeneruje vám to něco jako následující kód

<a class=“twitter-timeline“ href=“https://twitter.com/rychlofky?ref_src=twsrc%5Etfw“>Tweets by rychlofky</a> https://platform.twitter.com/widgets.js

Pokud máte vlastní WordPress, tak není problém toto umístit kamkoliv budete potřebovat. Můžete si provést i přizpůsobení – jde nastavit výška a šířka a vybrat zda chcete světlou nebo tmavou podobu. Případně lze i vybrat jazyk. 

Kód ostatně můžete upravovat sami, do <a> prvku jde dávat data-width=”px”, data-heught=”px”, přidat i data-theme=”dark”. Jak parametry vypadají snadno odhalíte při jejich nastavování v generátoru EMBEDu. 

Ve vývojářské dokumentaci ale je popsáno více možných parametrů. Včetně toho nejvíce užitečného – data-tweet-limit=“10″ – omezení počtu zobrazovaných tweetů (výchozí je 20). 

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.