TIP#2203: Jak nejsnáze vrátit zpět předchozí verzi pluginu či šablony na WordPressu?

S pluginy pro WordPress bývají občas potíže, stejně jako s šablonami. Dorazí aktualizace, vy kliknete, aktualizace proběhne abyste zjistili, že něco nefunguje. A potřebujete se vrátit zpět k předchozí verzi, která fungovala bez problémů.

Ta méně snadná cesta je, že si WordPress.org stáhnete ZIP s předchozí verzi, ten si rozbalíte, připojíte se přes FTP na váš web a tam rozbalenou verzi “vrátíte” zpět. 

Musíte si otevřít stránku pluginu a v pravém sloupci se vydat přes Podrobnosti (umístěno mezi štítky a hodnocením). Pak jděte až na konec stránky a tam najdete předchozí verze.

Samozřejmě byste mohli udržovat kopie vašeho WordPressu před každou aktualizací. Nebo začít používat nějaké to Subversion pro verzování. U velkých profesionálních projektů dost vhodné, ale u většiny běžných webů, co používají WordPress, se to nedělá.

Je tu ale snazší cesta – pomocí WP Rollback – plugin co přidá volbu pro rollback

U Šablon je vrácení zpět dostupné po otevření detailu šablony.

Usnadní vám život, ale případný rollback ne vždy musí dopadnout dobře (což nemusí ani když to děláte ručně). Některé pluginy jsou “rozlezlé” i mimo vlastní složku. Mohou mít i nějaké věci v databázi a mezi verzemi mohlo dojít ke změně. Ještě komplikovanější to může být u šablon. 

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.