@365tipu

TIP#2119: Jak napojit WordPress na Google Analytics

Jedno z nejoblíbenějších řešení je Monster Insights – má ale dvě vady. Je to opravdu “monstrum” a vyžaduje napojení na jejich servery. Na druhou stranu, funguje dobře, poskytuje vše potřebné (základní potřebné, cokoliv víc je v placené Pro verzi). Narazíte ale i na zvláštní snahu při každém přidání GA4 jako primární metody založit nový data stream. 

Pokud chcete něco jednoduššího, tak dobrá volba je Google Site Kit – umí Analytics, AdSense, Optimize, Tag Manager, Search Console i Page Speed Insights. Při zprovoznění nezapomeňte, že první napojení řeší Search Console a potom musíte přidat další napojení, tedy GA. A pozor, pokud budete chtít vidět data a grafy pro GA4, tak musíte do Google Analytics – to co ukazuje plugin je klasické GA. Tedy alespoň tak to říká nápověda. Praktická zkušenost je, že když v napojení vyberete jako první GA4, tak uvidíte právě to. 

JetPack umí Google Analytics pouze pokud si zaplatíte, v základní (free) verzi nicméně měří návštěvnost oklikou přes WordPress (Automattic) – “číselně” to je Google Analytics, ale nemůžete tam dát vlastní ID. Pokud JetPack extra moc nepotřebujete, tak pro tyto účely vhodný moc není. 

Jednodušší je GA Google Analytics co se týká opravdu jenom nasazení GA (umí analytics.js i gtag.js a dokonce i staré ga.js), Google Site Tag.

Na rozdíl od předchozích vám ale nebude ukazovat návštěvnost a další informace přímo ve vašem WordPressu – Jetpack, SiteKit i Monster Insight to umí v různorodé podobě a hodí se to, pokud nechcete chodit sledovat data o vašem webu přímo v Google Analytics (nebo nemáte Google Data Studio reporty). Obrázek v záhlaví je příklad toho co ukazuje Google Site Kit (jeden z reportů co umí).

Pokud umíte pracovat s Google Tag Manager, tak je lepší Analytics (a i některé další věc) vkládat právě pomocí tohoto nástroje – na webu pak budete mít jenom GTG skript. Vyřešíte tak případně problémy s měřícím kódem GA/GA4 při změně pluginů, nesmazaných cache či vlivu různých pluginů.

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky