@365tipu

TIP#2110: Jak na WordPressu hromadně nahradit něco v článcích (databázi) za něco jiného

Na jednu věc při migraci z WordPress.com na vlastní narazíte velmi snadno. V příspěvcích i stránkách často zůstanou odkazy či obrázky s původní (nebo pracovní) webovou adresou. Ne vždy je totiž zajištěno to, že se odkazy uvádí jako relativní (ač by to tak mělo být). 

Můžete se to vydat postupně opravovat ručně (pokud na to vůbec přijdete), ale je to pracné a otravné a bude to trvat velmi dlouho.  Navíc nemusí jít jen o odkazy, třeba potřebujete ve všech textech vyměnit jen jedno slovo za jiné (třeba název služby).

Elegantnější řešení je následující plugin. 

Better Search Replace (bettersearchreplace.com v PRO podobě) je užitečný plugin, pokud například ve všech textech článků chcete vyměnit adresu na starou verzi webu za novou.

Plugin patří ale do rukou jenom těm, kdo vědí v jaké SQL tabulce se příslušné informace schovávají. Pokud nevědí tak dokáže napáchat dost škody. A pokud třeba jenom uděláte chybu v nahrazování, tak cesta zpět (undo) neexistuje. 

Mohli byste, pokud na to máte dostatek znalosti, využít SQL admin a přímo pomocí SQL dotazů provádět odpovídající náhrady, ale to je ještě nebezpečnější a ještě komplikovanější.

Před využitím Better Search Replace se vyplatí prověřit jak můžete zálohovat databázi a jak obnovit. Plugin zasahuje jenom do databáze, souborů se netýká

Před uskutečněním výměny umí Better Search Replace spustit dotaz, který vám umožní zjistit kolika záznamů se dotkne. 

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky