TIP#2175: Jak do příspěvků na WordPressu vkládat odkazy i s náhledy? 

WordPress umí u některých odkazů zobrazit náhledy – samozřejmě u YouTube, Twitteru či Facebooku a sebe sama, ale umí i ještě nějaké další weby. Není to ale univerzální, takže některé odkazy s náhledem vložit neumí. Řešení to ale má, přes pluginy.

To zda náhled umí WordPress přímo poznáte snadno. Stačí do příspěvku vložit (copy/paste) URI (adresu) na webu. Pokud ji WordPress umí zobrazit, tak ji rovnou zpracuje do náhledové podoby.

V Guttenbergu se navíc můžete podívat, které weby/služby je možné vkládat.

Pokud ji zobrazit neumí, tak musíte zkusit pořídit nějaký plugin, který vám to usnadní.

Náhledy na odkazy v základní podobě.

Visual Link Preview je zdarma dostupné, dostatečně funkční, s čtyřmi možnostmi zobrazení a přizpůsobením. Umí i nofollow a otevření v novém okně. Výhodné je i to, že ve výchozí podobě nejsou náhledy na vašem serveru (takže nemusíte mít obavy z porušování autorského práva). Pokud byste ale chtěli, je možné to přepnout.

Náhled na Tweetumí WordPress přímo.

Používat jsem tento plugin začal na Pooh.cz, prakticky ve všech Old school střípcích – je tam poměrně hodně odkazů, takže se to velmi hodí. 

Visual Link Preview umí Guttenberg i klasický editor, navíc umí náhled zobrazit okamžitě v editoru, některé jiné pluginy tam nechají jen shortcode a musíte si zobrazit článek abyste viděli výsledek. 

Další možnosti (neodzkoušené)

Většina pluginů pracuje tak, že využívá Open Graph informace ze stránek. Tedy ty samé, které používá Facebook či Twitter. 

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.