@365tipu

TIP#2139: Jak z WordPressu automaticky sdílet na Linkedin

Sdílet nové příspěvky automaticky na Linkedin je u webů s WordPressem mírná komplikace. Ne všechny nástroje totiž umí sdílet na stránky

Jetpack je přesně ten případ. Umí sdílet jen na osobní profily. Ale pokud ho už na webu máte a chcete-sdílet právě tam, tak si nic dalšího nepořizujte. Placení za Jetpack se neděste, tohle je dostupné zdarma.  Máte-li web na WordPress.com tak je tam JetPack a na sdílení na firemní profil tedy zapomeňte.

Pokud potřebujete sdílet na Stránku (firemní profil) na Linkedin, zkuste WP LinkedIn Auto Publish.  Pozor na nastavení, nestačí jen připojit a zvolit “kam”, o záložku vedle to musíte ještě aktivovat. 

Narazíte nejspíš i na to, že sice sdílí, ale Linkedin nezobrazuje obrázky (ačkoliv Linkedin Debugger je ukazuje). Těžko říct na čí straně je problém, ale od Linkedin nikdy nic dobrého čekat nemůžete.

Další problém je občasné dvojité sdílení a pokud se vydáte příspěvek aktualizovat, tak při každé aktualizaci znovu sdílí a nemůžete to ovlivnit. 

Varianta je WP to LinkedIN Auto Publish (ano, liší se to pouze “to” v názvu). Málo rozšířené, neaktuální a komplikované nutností vytvořit si aplikaci na Linkedin. 

Pokud nechcete sdílet automaticky, tak je možné využít Buffer a připojit Linkedin (a případně i Twitter a Facebook Stránku) a dělat to ručně po vydání. Výhodně pokud nechcete sdílet okamžitě při vydání, ale příspěvky plánovat nebo je prostě rozkládat v čase.  Buffer můžete „krmit“ i přes RSS/IFTTT.

Pozor na jednu nepříjemnost, Linkedin bude co 60 dní vyžadovat znovu autentizovat/propojit. Ale to je vlastnost Linkedin, které se rozhodlo chovat zásadně nepřátelsky k čemukoliv co není jejich.

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky