@365tipu

TIP#2125: Reusable blocks/Znovu použitelné bloky na WordPressu. Jak se dostat k výpisu a exportu

WordPress s Guttenbergem přinesl reusable block (znovu použitelné bloky). Kupodivu mají stejné rozhraní pro kompletní přehled jako mají Příspěvky či Stránky, ale neznámo proč to není v levém menu.

Cesta přes rozhraní  je, že si otevřete například nový příspěvek (Nový příspěvek) a rozbalíte přehled bloků (velké “+” vlevo nahoře) a přepnete na záložku Repeatable/Opakovatelné  a odrolujete až dolů a tam najdete Manage All Reusable Blocks

Výše uvedené má ale jeden háček, nefunguje, dokud nezaložíte alespoň jeden znovu použitelný blok. 

Druhá varianta je stále v otevřeném editoru (nový příspěvek či již existující) ale vpravo nahoře klikněte na “…”  a najdete tam Spravovat opakovaně použitelné bloky (a Správce bloků, ale to vás teď nezajímá). Touto cestou se do správy opakovaně použitelných bloků dostanete bez omezení. 

Usnadni si to můžete tak, že otevřete wp-admin vašeho webu a do adresy místo /wp-admin doplníte /wp-admin/edit.php?post_type=wp_block&paged=1

Ve správci můžete klasicky přidávat, upravovat, mazat. Ale také importovat z JSON a u jednotlivých bloků exportovat do JSON. 

Úprava bloku se provádí v Guttenberg editoru (ideálně, protože jen tak vidíte o co jde). 

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky