@365tipu

TIP#2199: Jak na WordPressu mít “vyskakovací” zobrazení fotek (Lightbox)?

WordPress už dnes umí slušné fotogalerie i další způsoby předložení fotek. Zůstává ale nevýhoda, že když klikne návštěvník na náhled, tak se buď nezobrazí nic, zobrazí stránka s fotkou nebo zobrazí přímo fotka (obě velmi nepraktické varianty).

Běžný způsob je, že se (ideálně animovaně) zobrazí “rozbalená” fotka, tak aby se vešla na displej. A ještě navíc je možné pomoci vlevo/vpravo přecházet mezi jednotlivými fotkami.

Téhle funkčnosti se říká Lightbox, takže když si budete hledat plugin co vám tohle zajistí, tak hledejte právě tohle slovo. 

Na Pooh.cz jsem po sobotní návštěvě Národního muzea nahrál nějaké fotky a zjistil, že tam právě žádný Lightbox nemám.

Takže tam je přidaný WP Lightbox 2 – jednoduchý a dostačující. Po aktivaci je asi vhodné jenom změnit nastavená velikosti otevírané fotky – tak aby se “vešla na displej”. Ve výchozí podobě je to totiž příliš velké. 

Simple Lightbox je další možná varianta. Dají se tam přímo v Nastavení změnit anglické popisky ovládacích prvků na české, pokud byste moc chtěli. 

Nezapomeňte, aby Light box fungoval, tak obrázek musí mít odkaz – prakticky žádné Lightbox nezobrazují obrázky bez odkazu. Což vyžaduje po vložení fotky aktivovat její odkaz a vybrat variantu odkazu přímo na obrázek (ne na stránku média).

Galerie přímo odkazy vytváří, takže tam nemusíte dělat nic.

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky