Jak jste si možná všimli, titulky ani příspěvky na LinkedIn, a vůbec na jakékoli sociální platformě, se obecně nepíší VELKÝMI PÍSMENY. Přemýšleli jste někdy proč?

Jde o pravidlo, které vychází z „netikety“ – nepsaného souboru pravidel, která nám říkají, jak se chovat na internetu. Příspěvek psaný VELKÝMI PÍSMENY je vnímán jako křik. Jako kdybyste se pokusili upoutat pozornost tím, že budete křičet nahlas ve veřejném prostoru. Je to rušivé a může být vnímáno jako agresivní.
Na druhé straně, vynechání velkých písmen zcela také není ideální. Vypadá to laxně a neprofesionálně. Vynechání je míněno, že budete psát zcela bez velkých písmen. Nebudete je uvádět ani tam, kde mají být.
Takže než začnete psát svůj další příspěvek, zastavte se na moment a přemýšlejte. Nejste na tržišti, kde se snažíte překřičet ostatní. Jste v prostoru, kde sdílíme názory, zkušenosti a výzvy. Respektujte své čtenáře. Píšete pro ně.
PS: Je to už dávno co to vzniklo. Ale určitě se mrkněte do PROČ NA INTERNETU NEPSAT VELKÝMI PÍSMENY a Titulky (tiskových zpráv) se VELKÝMI PÍSMENY nepíší. Nikdy. Opravdu nikdy.
Další tipy týkající se LinkedIn
-
TIP#2354: Jak na e-mail zpravodaj (newsletter) v Linkedin? Kompletní návod
Linkedin před nepříliš dávnou dobou doplnili možnost vytvářet zpravodaje/newslettery, tedy články zveřejněné na Linkedin, které ale zároveň odejdou odběratelům – dozví se o novém článku na Linkedin v upozorněních a dorazí jim…
-
TIP#2139: Jak z WordPressu automaticky sdílet na Linkedin
Sdílet nové příspěvky automaticky na Linkedin je u webů s WordPressem mírná komplikace. Ne všechny nástroje totiž umí sdílet na stránky. Související příspěvky TIP#804: Jak migrovat web z WordPress.org na WordPress.com? Krok…
-
TIP#2127: Jak bezpečné je poslat pro ověření někomu kopii občanky či jiného obdobného dokladu?
Pokud budete chtít kupovat reklamu na Facebooku, budete muset v určitý moment prokázat totožnost. Stejně tak pokud budete chtít ověřený účet na Twitteru. Totéž vás může čekat při snaze získat zpět ukradený/napadený…