@365tipu

TIP#2188: Co vědět o vkládání obrázků na Linkedin? Jde určit jejich pořadí?

Linkedin umí příspěvky s až devíti fotografiemi, ale protože je to Linkedin, tak po vložení nemůžete změnit pořadí. Prostě se tam nahrají a tak to zůstane. Nemůžete ostatně ani přidat další obrázek, pokud jste zapomněli. Jediné co můžete je odebrat vložený. Nemluvě o tom, že stále není možné použít drag&drop a musíte jít přes vkládání ze souborového dialogu.

Již zveřejněný příspěvek také není možné (co se fotek týče) upravit.  Věcí běžné na jiných sociálních sítích tedy nečekejte.

Co se pořadí týče, tak to má řešení – přejmenujte je – Linkedin se bude řídit vzestupným pořadím. Nejjednodušší tedy například je si je pojmenovat 1.jpg … až … 9.jpg. Před pár lety to bylo utříděno vzestupně podle data, takže pozor, může se to kdykoliv změnit. 

Pokoušet se je při výběru v souborovém dialogu označovat v chtěném pořadí nezkoušejte, nefunguje to. 

Co byste ještě měli vědět

Maximální velikost obrázku/fotografie se uvádí 8 MB a  rozměr 7680×4320 bodů/px (ale to tam opravdu nevkládejte, míra poškození bude závratná)

Vhodný minimální rozměr je 552×276 bodů/px, ale moc dobře to vypadat nebude. 

Poměr 3:1 až 2:3 (šířka : výška). Pokud překročíte, dojde k středěnému ořezu 

Pokud máte fotky pro Instagram, tak i pro Linkedin bude 1080×1080 a 1920×1080 v pohodě. Stejně tak jako univerzální 1600×900. 

Formát JPG nebo PNG, Linkedin to stejně převede na JPG a poškodí zmenšením a hlavně kompresí. Nutno dodat že poškozuje hodně, takže běžně skončíte s výrazně rozmazaným obrázkem, ač originálu nic nechybělo.  

Linkedin obrázky zmenší – na webu je zobrazuje zmenšené na 800px šířky, pokud si rozkliknete tak 1280 px šířky. Menší obrázky nemění, ale při zobrazení je roztahuje, takže opět získáte něco spíš nepoužitelného. 

Další tipy pro Linkedin

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky