TIP#1962: Máte Linkedin? Umožněte ostatním, aby vás snadno mohli sledovat

Před mnoha lety bylo Linkedin založené pouze na nutnosti navazovat spojení. Později, po vzoru ostatních sociálních sítí, dorazila možnost sledování.  Někdo se zájmem dostávat (v omezené míře, zásadně určené algoritmy) vaše aktualizace nemusí žádat o spojení, stačí když vás bude sledovat/Follow. 

Je překvapivé, kolik lidí na Linkedin o této možnost neví, hlavně z pohledu toho, že by to měli umožnit. Připravují se tím o poměrně zásadní možnost šíření jejich příspěvků (aktualizací). Ne každý člověk bude chtít žádat o spojení, zejména proto, že počet žádostí je omezený a je škoda si je vyčerpat na lidi, kteří skutečně nepatří mezi kontakty. 

Aktivovat/deaktivovat možnost sledování najdete v Nastavení -> Viditelnost -> Viditelnost vaší aktivity Linkedin -> Sledující uživatelé

Tady můžete vybrat kdo vás smí sledovat (Všichni na Linkedin je ideální nastavení, které je navíc nutné pokud máte účet přepnutý na režim tvůrce). Pozor na přepnutí z Všichni na Vaše spojení, povede to k odstranění všech sledujících, které jste do té doby měli.

TIP: Co je to Režim tvůrce na Linkedin. Kde to zapnout. A proč to (ne)zapnout je vhodný tip právě ke sledování. Pokud na Linkedin dáváte obsah, tak je užitečné být “tvůrce” a umožnit sledování

Zároveň zde můžete nastavit Sledování jako primární akci – to zajistí, že na vašem profilu bude Sledování/Follow vidět ihned, nikoliv utopené kdesi v menu.

Opět zde platí, že pokud máte režim tvůrce, je tato volba nutná – vypnutím zrušíte režim tvůrce.

Sledování/Follow někoho dalšího znamená že vy budete dostávat aktualizace od sledované osoby (účtu) ale nijak to onen účet neovlivní. Navázání spojení znamená, že aktualizace dostávají oba. 

O tom, že jste někoho začali sledovat, se dotyčný dozví (klasicky v Upozorněních). O tom že jste přestali už nikoliv. 

Pokud se budete chtít podívat kolik sledujících máte tak je to snadné – zobrazte si váš profil a hned v záhlaví uvidíte počet sledujících uživatelů.

Na číslo je možné kliknout a dostat se k  přehledu kdo vás sleduje (a koho sledujete vy). Nutno dodat, že vaše spojení jsou zároveň těmi, kdo vás sledují (a vy sledujete) s výjimkou těch, co manuálně potlačili sledování, ale zůstali ve spojení.

U dalších účtů se to nedozvíte (jen kolik mají spojení), u vašich spojení také ne (můžete se pouze podívat na jejich spojení).

Další tipy týkající se Linkedin

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.