@365tipu

TIP#1920: Co je to Režim tvůrce na Linkedin. Kde to zapnout. A proč to (ne)zapnout

Podobně jako Instagram umožňuje osobní účet přepnout na účet tvůrce (a firemní účet), tak i Linkedin zavedlo Režim tvůrce. Ten změní velmi mírně vzhled profilu tak, aby zvýrazňoval obsah, nikoliv spoustu zbytečných věcí, které běžný vzhled profilu dává do popředí (a obsah prakticky vůbec neukazuje). Týká se osobních účtů, bohužel nikoliv Stránek (firemních profilů). 

Přepnutí najdete na profilu v sekci Váš ovládací panel – budete tam mít uvedeno Režim tvůrce: Vypnuto – stačí na tuto položku kliknout pro aktivaci

Přepnutím na Režim tvůrce (říkají tomu ale také Autorský mód) se na vašem profilu změní následující

  • sledování/follow bude primární akce a bude vidět, kolik lidí vás sleduje (viz Máte Linkedin? Umožněte ostatním, aby vás snadno mohli sledovat)
  • obsah se objeví na viditelnějším místě profilu, ale moc od toho neočekávejte, profil nikdy nemá dostatečnou návštěvnost aby to zabralo 
  • můžete sepsat témata, kterým se věnujete a bude to zobrazeno na vašem profilu, ale opět od toho nic nečekejte, je to v zásadě bezcenné a navíc můžete přidat pouze pět položek. Samozřejmě těch pět témat Linkedin považuje za hashtagy, tedy věc, která na Linkedin stále nezačala něco přinášet 

Na konci aktivace vám to pochopitelně nenápadně nabídne, že byste měli začít za Linkedin platit a kupovat si reklamu. Ale protože je to Linkedin, tak kliknutí na odkaz vede na zcela špatné místo. 

Když už se změna  projeví, tak ji vlastně ani nepoznáte –  reálně bude znamenat, že na profilu budete mít uveden počet sledujících, místo navázání kontaktu tam bude tlačítko pro Sledování/Follow, pět vyplněných témat se neobjeví vůbec nikde a v Activity je stále stejně nepoužitelný “přehled” vašich příspěvků. Blíže počátku se sice dostane Featured/Vybrané a Activity/Aktivita. ale vzhled těchto sekcí se nezmění a zůstanou v podobě pro tvůrce v praxi nepoužitelné 

TIP: Účet tvůrce, firemní účet a osobní účet. Jak je to s typy účtu na Instagramu a co je jiného pro Tvůrce

V Aktivita/Activity se bohužel například vůbec neobjeví starší články, které tam přitom Linkedin poměrně pěkně ukazuje v podobě pro neuživatele (nepřihlášené) na Linkedin. Ale tohle je prostě pro LInkedIn typické. 

Jedna pozitivní věc na změně v Aktivity/Activity je – přestanou tam být vidět na co jste dali líbí, co jste komentovali a další aktivity. Budou tam opravdu vidět jenom příspěvky, ale jak už bylo řečeno, v krajně nepoužitelné podobě. 

Pokud už Režim tvůrce nechcete, je možné ho vypnout na stejném místě. 

Neočekávejte, že by snad Linkedin nějak tvůrce podporoval lepším chováním algoritmu – bude vás ukazovat pořád stejně špatně. Nejsou zde ani žádné užitečné funkce, chybí lepší statistiky (jako to má například Instagram). Je sice možné, že Microsoft časem něco doplní, ale s tím jak se novinky na Linkedin spíš neobjevují to může trvat i desetiletí. 

Pokud se tedy ptáte zda, coby tvůrci obsahu, přepnout na Režim tvůrce tak odpověď je – klidně to udělejte, ale k ničemu to není a věci co mají fungovat, samozřejmě nefungují. 

PS: Režim tvůrce nemůžete mít, pokud své Sledující přepnete z Kdokoliv na Linkedin na Moje spojení a zakážete Sledování jako primární akci na vašem profilu. 

Tipy a triky týkající se Linkedin

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky