@365tipu

TIP#1317: Xiaomi Mi Band 3 chytrý fitness náramek. Povedené pokračování povedené dvojky (recenze)

V Jaký je fitness náramek Xiaomi Mi Band 2? se můžete podívat jak vypadal a jak dobrý byl (a stále je) Mi Band 2. Někdy od poloviny loňského roku má už ale následovníka, takže klasicky se zpožděním je čas se podívat i na jednu z nejlevnějších (ale překvapivě schopných) možnosti jak začít s fitness „hodinkami“.

Ono slovo nejlevnější je dost důležité, Mi Band 3 můžete mít na XiaomiMobile.cz aktuálně za 659 Kč (v den vydání recenze). A pokud byste chtěli třeba Alza.cz, tak tam je Mi Band 3 za 899 Kč. Na Alza.cz, což byste měli vědět, je výhodnější cena pro různorodé řemínky – což je taková dost podstatná vlastnost – přizpůsobení.

Mi Band 3 dorazí v malé krabičce, ve které je gumový náramek, samotný Mi Band 3 (do náramků se vsazuje a musíte ho vyjímat pro nabíjení) a nabíjecí USB kabel. Plné nabití trvá do dvou hodin a výdrž až do dvaceti dnů – záleži jak často si měříte tep, ovládáte, přicházejí notifikace, sledujete noční spánek, atd.

xiaomi-mi-band-3 (1).jpg

TIP: Souhrn tipů týkající se fitness trackerů a hodinek hledejte v Fitness, sport trackery, pohyb, životní styl

Spárování s mobilem jde snadno, tedy pokud klasicky nenarazíte na stávkující Bluetooth (tam pomáhá vypnout/zapnout bluetooth, zapnout/vypnout letový režim, restartovat mobilní telefon). Mobilní aplikace je tradiční Mi Fit (Google Play a App Store) do které si připojíte nejen tento náramek, ale třeba i chytrou váhu od Xiaomi a další věci. Nutno dodat, že od dob Band 2 se možnosti náramku i samotné aplikace výrazně rozšířily.

Band 3 je mírně větší než předchůdce a má dotykový displej, jedna milá podstatná novinka – znamená to i to, že se budete muset naučit ho ovládat – funguje swype a spodní část je stále „tlačítko“. Displej je OLED a je dobře vidět – bude zajímavé sledovat, jestli se projeví občasný problém dvojek, tedy že po roce a déle jas postupně slábne. Každopádně trojka má větší displej (0.78″) a na slunci je lépe čitelný, ale nepočítejte s tím že to bude nějak markantně dobře vidět při ostrém slunci – s 128 x 80 body dokáže zobrazovat podstatně více informací.

xiaomi-mi-band-3.jpg

Rozsvěcení displejem tradičně dotykem nebo otočením ruky – tady v Xiaomi vymysleli zajímavou možnost, v aplikaci si můžete nastavit, že to má fungovat jenom přes den. V noci se tak nebude displej při pohybech a otáčení ve spánku rozsvěcet.

Na displeji si můžete zobrazovat – čas/datum/den (více podob), kroky/vzdálenost/kalorie, stav baterie, srdeční tep, počasí (den a dva dopředu), stopky, můžete přepnout na tichý režim. Můžete i prozvonit vlastní telefon, když nevíte kde jste ho nechali (samozřejmě musí být v dosahu Bluetooth) a se na displeji budou objevovat různorodá upozornění. Čas od času se objevuje i nová funkčnost, jedna z posledních novinek je metronom.

Volíte pomocí swype na horní části displeje, schvalujete/aktivujete/zavěšujete pomocí tlačítka ve spodní části (tlačítko je také jenom dotykové). Budete si to muset trochu nacvičit, je to dost citlivé.

Další vlastností

  • Vodotěsnost, 5 ATM (do 50 metrů). Koupaní, sprchování, déšť určitě bez problémů, potápění bych neriskoval, povrchové plavání by neměl být problém
  • Mi Fit umí česky, hodinky samotné nikoliv (zkuste Czech Firmware 1.2.0.8 nebo nechte být). Mají i problém ukázat jména volajících v češtině u některých telefonů
  • Upozornění můžete dostávat prakticky všechny, co se na telefonu objevují. Zobrazí vám došlé SMS a dokonce i texty došlých e-mailů. Pomocí swype se můžete dívat i na starší
  • Můžete využívat i  pro buzení
  • Data lze exportovat do Google Fit, stačí zapnout v aplikaci. Bohužel nic jiného
  • Váha 20 g
  • Rozměr 17.9 x 46.9 x 12 mm
  • Baterie 110 mAh

V Mi Fit si můžete spouštět aktivity (jako to děláte třeba ve Stravě či jiné větší aplikaci) a je možné využívat pak náramek v kombinaci s GPS v telefonu – funguje pro jízdu na kole, běh a (rychlo)chůzi. Přímo z náramku aktivity spouštět nejdou.

mi-band-3-body.jpg

Měří Band 3 přesně?

Tradičně platí, že tady jde o základní podobu fitness náramku co měří kroky a na ty také přepočítává jiné aktivity. Nemá GPS (téma GPS nebo bez GPS), takže vzdálenosti nezná (odhaduje jí z akcelerometru) a vše co měří je vždy nutno brát trochu s rezervou – což klasicky platí i o měření spánku, ale třeba i o vypočtených kaloriích.

Měření tepu hodně ovlivní pot a u doktora s hodnotami opravdu nezkoušejte argumentovat (většinou se říká, že Band 3 podměřuje). Ale to není nic nového, platilo to u předchůdce a platí to u všech zařízení v této cenové kategorii. Pokud opravdu chcete lépe odečíst tep, tak to dělejte v klidu  – v průběhu aktivit to bude hodně lítat nahoru a dolů.

ZÁVĚR? 5/5 rozhodně

Xiaomi Mi Band 3 je stále skvělý způsob jak začít s fitness náramky a hodinkami. Umí toho hodně, naučí vás jak se s těmito věcmi zachází a je až neuvěřitelně levný. Pokud chcete něco co „jenom“ měří kroky a orientační i tep, tak tohle je fantastické řešení. Až se to naučíte, tak jděte po něčem co má zabudovanou GPS a umí toho mnohem víc. Ale bude vás stát o jeden řád více. Minimálně.

Mi Band 3 můžete mít na XiaomiMobile.cz aktuálně za 690 Kč. A pokud byste chtěli třeba Alza.cz, tak tam je Mi Band 3 za 899 Kč. Na Alza.cz, což byste měli vědět, je výhodnější cena pro různorodé řemínky

PS: Já před zhruba dvěma roky pořídil Garmin vívoactive optic (HR). O tom ale více v  Jaký je sporttracker/chytré hodinky Garmin vívoactive optic (HR)? Dražší, ale nakonec je nosím denně, jako klasické hodinky. Možná kdybych měl iPhone, tak by Apple Watch stály za tu vysokou cenu, ale bez něj to moc smyslu nedává.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky