@365tipu

Nintendo Switch tipy a triky

V březnu 2017 se na trhu objevila herní konzole Nintendo Switch s první zásadní a velmi povedenou hrou s legendární Zeldou. Nic levného, protože v téhle kombinace to vyjde běžně přes deset tisíc korun, ale pro pamětníky skvělá věc. A jak se po koupení v www.xzone.cz (měli skladem bez problémů do druhého dne) ukazuje, ono je to opravdu hodně povedené. Nezbývá tedy než doufat, že se Nintendo překoná a tuhle herní konzoli nestihne osud jejího předchůdce.

Pro @365tipu to znamená, že se objeví série tipů a triku, včetně rozsáhlejší recenze (kde ještě pořád nevím zda ji dát na JustIT.cz nebo jinam). A to na co právě koukáte je klasický speciál, tedy souhrnný rozcestník na všechny tipy na téma Nintendo Switch.

Níže najdete kupu různorodých tipů a triků, ale začít můžete v Nintendo Switch? Herní konzole? Tablet? Koupit nebo nekoupit? (Recenze). Stejně jako tipy a triky dále, je možné, že i recenze bude postupně aktualizovaná.

Nintendo-Switch.jpg

Jak je to s pamětí u Nintendo Switch? Krátce řečeno, pořiďte si slušnou microSD kartu. Ale těch věcí co byste o paměti měli vědět je v tomto tipů více.

Jak udělat screenshot na Nintendo Switch? Jak ho dostat mimo konzoli? Tedy jak je pořídit, ale hlavně, jak je dostat mimo konzoli.

V Jak nahrát video z hry na Nintendo Switch? se dozvíte, že od října 2017 umí Switch nahrávat i video.

Jak použít Nintendo Switch Joy-Con/Pro ve Windows, MAC či Androidu aneb vlastně jste si pořídili herní ovladač i pro další systémy.

Umí Nintendo Switch Bluetooth? Dají se použít bezdrátová sluchátka? Dost podstatná otázka a rovnou prozradím, že taky dost podstatné opomenutí od Nintenda.

Jak připojit Nintendo Switch k televizi? Jednoduše, prostě propojíte kabelem. Ale pár věcí je dobré vědět. A související užitečné je Jak zamezit zapínání televize pokaždé, když dám Nintendo Switch do docku?

Jaké hry si pořídit pro Nintendo Switch? je dost podstatná otázka. Na počátku žádná sláva, ale Zelda je boží. Opravdu boží. A v Jak pro Nintendo Switch kupovat hry? zjistíte, jak ty hry vlastně můžete kupovat (a platit)

Nintendo Switch Teardown zdejší samozřejmě není, ale určitě se chcete podívat co všechno se skrývá v konzoli (tabletu) i dalším příslušenství.

Kompletní mapa Zeldy má 145 MB a samozřejmě, už existuje i užitečný mapový mashup, s řadou informací přímo na měp.

Jak vypnout Nintendo Switch? Restartovat? Hard reset? Tovární nastavení? Recovery Mode? Tohle vám poradí, když se dostanete do potíží. Ale také zjistíte, jak široce jde použít jedno obyčejné vypínací/power tlačítko.

Hodit se vám možná někdy bude i Jak přenést koupené hry, uživatelské profily a uložené stavy na jinou Switch konzoli?

Jak dlouho vydrží baterie Nintendo Switch/Joy-Con a za jak dlouho se nabije? Krátce? Tři hodiny a tři hodiny, ale v tomhle tipu je víc užitečných informací. A související tipy: Jak se nabíjejí Joy-Con ovladače pro Nintendo Switch? Jak dlouho vydrží na jedno nabití?  a Mohu Nintendo Switch nabíjet z baterie/power banky?

Jak připojím Nintendo Switch k Internetu? Rychlá odpověď je, přes WiFi. A také dodám to, že je vlastně skvělé, že tahle konzole konečně nepotřebuje aktualizovat přes USB či dokonce přes nějaké extra software v počítači. Konečně. Od listopadu 2018 můžete mít i YouTube, stačí stáhnout z obchodu.

S předchozím paradoxně souvisí Jak řešit nízké fps a záseky při hraní na Nintendo Switch konzoli?

Kde v Nintendo Switch najdu internetový prohlížeč  přichází se špatnou zprávou.

Jak připojím sociální sítě do Nintendo Switch? V konzoli mimochodem. Nenechte se nachytat připojením při založení účtu na webu.

TIP: Koupit herní konzoli nebo herní počítač?  se vám může hodit, pokud si budete k Switchi chtít pořídit něco většího, klasického

Co dělat, když se mi Nintendo Switch nechce připojit na e-shop či na Internet? předpokládá, že vám to již  fungovalo a najednou nejde.

Umí Nintendo Switch češtinu? Jak je to s regiony? Dobrá zpráva? Region-locking se nekoná. Špatná? Částečně špatná? Česky to při uvedení na trh prostě neumí. Byť aspoň české znaky jde jakž takž při sdílení psát. A viz též Jak přepnu v Nintendo Switch na jinou klávesnici?

Jak nastavit jas displeje konzole Nintendo Switch? Popravdě, snadno, zejména, když se naučíte dlouze podržet Home. Což, docela zajímavé, nejde ukázat na screenshotu. Protože když uděláte screenshot displeje s vytaženým Quick Access, tak se screenshot udělat bez něj.

Jak se zbavit u Nintendo Switch otravného zámku „třikrát stiskni“?  Kupodivu snadno. Napovíme.

Další podobné přehledy, pokud hledáte něco z jiné oblasti

Nepotřebujete něco?