@365tipu

Jak je to s pamětí u Nintendo Switch?

Switch má 32 GB interní paměti  coby úložiště a 4 GB systémové paměti (ve které běží programy), ale rovnou byste měli vědět, že volných je pouze 25.9 GB a zbytek bude obsazený ihned po pořízení.  Na počátku asi bohatě bude stačit (Zelda má pár set MB) ale pro později bych doporučil pořízení microSD/microSDX karty – podporovány by měly být až 2 TB velké (scifi, ano). Největší kapacita microSDX je aktuálně 256 GB a pokud nemáte nouzi o peníze (ale může vás v zásadě stát prakticky půlku toho co Switch), jděte po téhle kapacitě. 128 GB se každopádně dá koupit za podstatně rozumnější ceny.

Každopádně rozhodně neuškodí, když si klasicky koupíte nějakou z těch rychlejších (ale Class 10 bude asi bohatě stačit). Objevily se už „značkové“ karty pro Switch, mající „značkovou“ cenu jenom proto, že je „pro Switch“. Nic vám to nepřinese.

Pokud chcete v Nintendo Switch vyměnit microSD kartu za jinou, tak ukončete běžící hry a pak konzoli „vypněte“ (zapínací tlačítko -> černá obrazovka) a po výměně karty restartujte konzolu. Vsunutí karty je možné i při zapnuté konzoli a sama si stejně řekne o restart.

x2017-03-10 16.13.17.jpgPokud byste si dělali chutě na  přenášení her na microSD z jedné konzole do druhé, tak špatná zpráva. Nepůjde to. Co navíc, microSD použitou v určité konzolu můžete použít jenom v ní a před přenosem do další je nutné zformátovat.

Slot pro microSD kartu je schovaný pod stojánkem na zadní straně konzole.

V Nastavení (Data Management) si můžete ručně vybrat, kam se ukládají screenshoty. Nově instalované hry se budou ukládat na paměťovou kartu (jakmile si ji vložíte) a přesouvat mezi interní pamětí a kartou je možné jen pomocí odinstalovaní a nového nainstalování (screenshoty lze přesouvat libovolně). Data z her se ovlivnit nedají.

Formátování SD karty je dostupné v Home -> System -> Formatting Options.

Souhrnný přehled všech Tipů a triků pro Nintendo Switch už bychom tu měli. Apředchozí tip pro Nintendo Switch najdete v Jak udělat screenshot na Nintendo Switch? Jak ho dostat mimo konzoli?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky