@365tipu

Mohu Nintendo Switch nabíjet z baterie/power banky?

Můžete, Switch používá klasické USB-C. Ale pozor, hodně žere, takže nějaká slabá power banka nic nezmůže. Pokud nemáte přímo power banku s USB-C, tak není problém použít konvertor USB-A na USB-C, ale připravte se na to, že tohle žádné rychlé nabíjení nebude.

Co se power banky (ale obecně i zdroje) týče, tak Switch se dá nabíjet čímkoliv co umí 5/9/12/15V a 0.5A až 2A. Pokud budete mít nejmenší kombinaci (5V/0.5A) tak bude nabíjení trvat podstatně déle. Na to, že byste nabíjeli a zároveň hráli, raději moc nepomýšlejte. Spuštěný Switch hodně spotřebovává.

nintendo-switch-back.jpg

USB-C konektor na konzoli najdete dole (viz obrázek výše).

Dobré čtení na toto téma je například Answering your questions about USB Type-C v /r/NintendoSwitch. A pokud vás to zajímá, originální zdroj je 15V/2.6A (tedy 39 W). PowerDock konektor potom 15/1.2A (18W).

TIP: ‣ Nintendo Switch tipy a triky 🎮 obsahuje řadu dalších velmi užitečných tipů a triků pro Switch. A nevynechejte recenzi v Nintendo Switch? Herní konzole? Tablet? Koupit nebo nekoupit?

A hodit se může ještě v Jak dlouho vydrží baterie Nintendo Switch/Joy-Con a za jak dlouho se nabije? a Jak se nabíjejí Joy-Con ovladače pro Nintendo Switch? Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky