@365tipu

Jak udělat screenshot na Nintendo Switch? Jak ho dostat mimo konzoli?

Switch má na screenshotování vyhrazený čtvercový knoflík na levém Joy-Con ovladači (ten knoflík zcela dole). Na zařízení se k screenshotům dostanete přes Home a poté Album.

nintento-swith-joycon-l.pngScreenshoty se ukládají do hlavní paměti nebo na microSD kartu. Pokud jste ji neměli vloženou, tak je jeden existující screenshot možné na kartu přesunout, stačí si ho vybrat a stiskem A vyvolat menu a tam vybrat Copy -> Copy. Všechny screenshoty ze systémové paměti můžete dostat na microSD kartu přes Home -> System Settings -> Data Management  ->  Manage Save Data/Screenshots – Manage Screenhots.

Mazání screenshotu v zařízení je možné opět v Albu – výběrem a stiskem X pokud jde o jednotlivé. Všechny opět ve výše popsané správě dat v System Settings (je tam možné mazat screenshoty jak ze systémové paměti tak z karty).

Z Alba můžete screenshoty dostat na sociální média – samozřejmě je nutné si je nejprve připojit. Což neuděláte na webu v accounts.nintendo.com (tam je v User info možné připojit Facebook Google i Twitter, ale s konzolí to nemá souvislost).

Připojit Facebook a Twitter (nic více) si musíte přímo v konzoli. Uložení na sociální média vytváří příspěvek a umožňuje upravit screenshot a doplnit obvyklé věci i méně obvyklé věci, původní screenshot zůstává stále dostupný.

Jak to v praxi vypadá na Twitteru se můžete podívat třeba zde. Při tvorbě textu příspěvku pro Twitter vám tam Nintendo vnutí ony dva hashtagy, které vidíte na příkladu. Zapomeňte na háčky a čárky, česky přímo psát Nintendo neumí, jen když dlouze podržíte klávesu. Stejně jako neumí přidat víc screenshotů k příspěvku (na Facebooku ale míří do jednoho společného Alba). A neumí ani copy/paste, abyste si mohli víckrát vložit stejný text.

zelda-landcape-C6oTpoeU0AAjDv8.jpg

Výše popsané je prozatím také jediná cesta jak dostat screenshoty z Switch konzole jinam. Tedy pokud nebudete brát v potaz vyjmutí microSD karty a vložení někam, kde můžete číst její obsah.

Pokud chcete po napsání textu přepnout na jinou síť, tak pozor. Text se vám ztratí, přepínejte ještě před napsáním.

TIP: Pokud chcete ze Switche získávat použitelné screenshoty, tahejte je asi spíš přes Facebook. Twitter je klasicky obdivuhodně mrší.

V některých momentech není možné Screenshot udělat. Neznámo proč si například nemůžete udělat screenshot ve Shopu. Ve screenshotu se vám neobjeví ani vytažený panel rychlého nastavení.

V Jak nahrát video z hry na Nintendo Switch? se dozvíte, že od října 2017 umí Switch nahrávat i video.

PS:  Postupně se na @365tipů objeví tipy a triky pro Nintendo Switch. Budou klasicky, stejně jako v případě Windows 10 (a Windows vůbec), nečíslované a mimo pořadí. To čistě proto, že jsem 9. března 2017 neodolal a v Xzone.cz si pořídil Switch a Zeldu. Pokud hledáte další tipy a triky pro Nitendo Switch tak mrkněte klasicky do souhrnného speciálu.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky