@365tipu

Jak vypnout Nintendo Switch? Restartovat? Hard reset? Tovární nastavení? Recovery Mode?

Vypnutí (na rozdíl od klasického uspání/sleep) můžete udělat tak, že podržíte (3 sekundy) zapínací/power tlačítko a pak z menu vyberete Power Off. Nezapomeňte, že vypnutí zavře případnou běžící hru a pokud jste si neuložili postup, přijdete o něj. Uspávání/sleep je běžnější, pokud na konzoli nehrajete.

Restart? Taková ta obvyklá klasika, dlouho (aspoň 12 sekund držet zapínací tlačítko – tím by se zakousnutá konzole měla vypnout). A pak ho pustíte a znovu stisknete totéž tlačítko. Což klasicky předpokládá, že konzole má šťávu, protože když ji nemá, tak ji prostě nezapnete (to abyste si nespletli vybitou konzoli s zatuhlou konzoli – ta zatuhlá bude velmi mírně svítit displejem, uvidíte to ve tmě).

nintendo-switch-front.jpg

Factory Reset alias Restore Factory Settings, tedy uvedení do továrního nastavení (smaže vše co v konzoli máte) najdete v Home -> System -> Formatting Options -> Restore Factory Settings.  Tady přijdete o všechno, co v konzoli bylo. Hry zakoupené v e-shopu si po novém připojení účtu (účtů) můžete stáhnout znovu. Stejně jako budete stahovat znovu případné aktualizace her. Scrteenshoty i uložená data z her na microSD kartě budou nepoužitelné, na to pozor.

Hard Reset je obdoba Factory Rest, ale nesmaže z konzole uložená data z her, screenshoty a informace o uživatelských účtech. Pozor ale, obsah na microSD kartě se sice nesmaže, ale nebude použitelný. Hard Reset provedete tak, že konzoli vypnete (alespoň 3 sekundy držet Power a poté vybrat vypnutí z Menu) a poté stisknete Napájecí (Power) tlačítko a současně obě tlačítka pro nastavení hlasitosti – ty držet tak dlouho, dokud se neotevře recovery režim (teoreticky můžete pustit hned jak se objeví logo). V Recovery režimu můžete vybrat Restore Factory Settings Without Deleting Save Data a navíc ještě  Update System a klasické Restore Factory Settings.

TIP: Zdejší Nintendo Switch tipy a triky se chystá růst a růst.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky