@365tipu

Jak připojím Nintendo Switch k Internetu?

Rovnou jedině přes WiFi a je dobré vědět, že jde o 5 GHz i 2.4 GHz (ano, umí obé). Pokud se někde budete připojovat na WiFi co se aktivuje po otevření prohlížeče, je to ošetřeno. Switch obsahuje prohlížeč, ač ho nemůžete použít.

Můžete si koupit Drátový LAN adapter pro Switch, umožní připojení k Ethernetu (RJ-45) na druhé straně je konektor pro onen otvor na spodní části konzole (tedy USB-C).

Připojení k Internetu není pro Switch potřeba, pokud si pořídíte konzoli, hru v zásuvném modulu, tak můžete hrát co hrdlo ráčí. Realita ale je, že už při uvedení na trh byla dostupná aktualizace jak pro vlastní NintendoOS, tak třeba i pro Zeldu.

Pro přístup do Shopu je Internet také samozřejmě potřeba. Online účet pro Shop (a další věci) se navíc nedá založit v konzoli, musíte klasicky v prohlížeč na počítači/tabletu/mobilu a po založené ho do konzole můžete připojit (spárovat s lokálním účtem). Hodit se vám bude ještě pro News a je dost jisté, že později se objeví další způsoby využití.

nintendo-switch-internet-test-17192000_10155121031074931_2372636606701263185_o.jpg

V Nastavení se můžete podívat na to jak jste připojení (IP adresa a další podrobnosti), ale tak si otestovat rychlost připojení. Internet najdete v Switchi přes Home -> System Settings -> Internet. Tam je v Internet Setings možné řešit připojení k WiFi, v Test Connection otestovat rychlost (viz obrázek výše) a ihned je tam možné vidět parametry připojení

TIP: Zdejší Nintendo Switch tipy a triky se chystá růst a růst.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky