Umí Nintendo Switch Bluetooth? Dají se použít bezdrátová sluchátka?

Neumí. Špatná zpráva. Joy-Con ovladače (i Pro ovladač) jsou Bluetooth a dokonce vám asi budou fungovat s dalšími zařízeními, ale samotná konzole prostě univerzálně použitelné Bluetooth nemá a tím pádem neumí ani sluchátka.  Sluchátka můžete mít pouze drátová.

A když už jsme u Bluetooth, tak nečekejte zázraky. Klasické Joy-Con ovladače jsou malé, mají i omezený dosah (někde dokonce doporučují, abyste je nepoužívali někdy blízko akvárií). Pokud chcete větší dosah a Switch používat opravdu jako konzoli u televize, tak si asi lépe pořídit Pro ovladač (ale nemám ho, takže potvrdit nemohu).

Dosah je zpravidla tak bezpečně deseti metrů (a použité Bluetooth je Class 2.0). Ale v příznivém případě a bez rušení asi klidně i dvojnásobek. Mimochodem, levý Joy-Con umí jen Bluetooth, pravý umí ještě navíc NFC a IrDA. Levý navíc podle řady lidí má problémy s dosahem a rušením, což by mělo být kvůli nepříliš vhodně umístěné anténě.

Jedna věc je ale možná, Nintendo by možná časem mohlo do NintendoOS doplnit podporu Bluetooth třeba i pro právě ta sluchátka.

TIP: Zdejší Nintendo Switch tipy a triky se chystá růst a růst. A v  Nintendo Switch? Herní konzole? Tablet? Koupit nebo nekoupit? najdete  delší recenzi.