@365tipu

Umí Nintendo Switch Bluetooth? Dají se použít bezdrátová sluchátka?

Neumí. Špatná zpráva. Joy-Con ovladače (i Pro ovladač) jsou Bluetooth a dokonce vám asi budou fungovat s dalšími zařízeními, ale samotná konzole prostě univerzálně použitelné Bluetooth nemá a tím pádem neumí ani sluchátka.  Sluchátka můžete mít pouze drátová nebo, od říjnové aktualizace, můžete do USB portu dát adaptér od bezdrátových sluchátek. Ale o tom níže.

A když už jsme u Bluetooth, tak nečekejte zázraky. Klasické Joy-Con ovladače jsou malé, mají i omezený dosah (někde dokonce doporučují, abyste je nepoužívali někdy blízko akvárií). Pokud chcete větší dosah a Switch používat opravdu jako konzoli u televize, tak si asi lépe pořídit Pro ovladač (ale nemám ho, takže potvrdit nemohu).

Dosah je zpravidla tak bezpečně deseti metrů (a použité Bluetooth je Class 2.0). Ale v příznivém případě a bez rušení asi klidně i dvojnásobek. Mimochodem, levý Joy-Con umí jen Bluetooth, pravý umí ještě navíc NFC a IrDA. Levý navíc podle řady lidí má problémy s dosahem a rušením, což by mělo být kvůli nepříliš vhodně umístěné anténě.

Jedna věc je ale možná, Nintendo by možná časem mohlo do Switch OS doplnit podporu Bluetooth třeba i pro právě ta sluchátka.

Aktualizace v říjnu 2017 (Switch OS 4.0.0) přinesla částečnou podporu pro bezdrátová sluchátka, ale musíte je připojit přes USB adaptér, který připojíte ke konzoli – do základnové stanice vcelku bez problémů, přímo ke konzoli to bude už horší (musíte přes USB-A/USB-C adaptér navíc).  Zdroj: Nintendo Switch now supports wireless USB headphones

TIP: Zdejší Nintendo Switch tipy a triky se chystá růst a růst. A v  Nintendo Switch? Herní konzole? Tablet? Koupit nebo nekoupit? najdete  delší recenzi.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky