@365tipu

TIP#1549: Jak synchronizovat aktivity mezi Apple Health/Watch a Strava

Pokud máte iPhone s Apple Watch a zároveň máte ve zvyku používat Stravu pro vaše aktivity (běhání, kolo, atd), tak máte poněkud dilema. Zůstat u Stravy a aktivity měřit v této aplikaci na telefonu? Nebo přejít na Apple Watch a nechat to na nich? A jak případně z Apple Watch (Health) dostávat aktivitu do Stravy, aby vám tam zůstaly zachované všechny vaše rekordy a historie.

Osobně jsem ještě před Apple Watch používal Garmin VivoActive a aktivity sledoval ve Stravě i Garminu – hodilo se to jako záloha když něco nefungovalo (nejčastěji Strava, která prostě přestala měřit). Takže jsem ani neřešil synchronizaci, uchovávalo se to ve dvou aplikacích. V případě výpadku Stravy stačilo z Garmin Connect udělat export GPX a poté import do Stravy.

Podobně jsem to začal dělat po přechodu na iPhone a Apple Watch. Měřím/zaznamenávám na obou a synchronizaci nepoužívám. Původně bylo pouze možné ze Stravy automaticky dostávat data do Apple Health. Od února 2020 je ale rozšířeno synchronizování i opačně, takže to co naměříte na Apple Watch můžete přenášet do Stravy.

Což se může hodně hodit u aktivit, které nejsou „cílené“ – tedy například to, že jste se vydali na desítky minut dlouhou procházku a vaše hodinky to zachytily (samy od sebe nebo jste aktivitu spustili jen na hodinkách). Pro klasické cílené aktivity osobně budu stále používat obě aplikace – záznam v Apple Watch souběžně se Stravou.

20200214_063503000_iOS.png

Synchronizace mezi Health a Strava najdete v Nastavení Stravy (ozubené kolečko na vašem profilu) – nejprve si ale stáhněte aktuální Stravu a zabijte ji (ukončete aplikaci). Mělo by vám to poté umožnit znovu propojit stravu a Health.

20200214_064100000_iOS.png

Osobně tam nenechávám aktivní synchronizaci ze Stravy do Health, zajímá mě tam jenom opačná. Umožní vám to i ručně přenést aktivity za posledních 30 dní. Ty nové by to sice prý mělo přenášet automaticky, ale není tomu tak – je potřeba to udělat ručně (což se nakonec může jevit jako praktické, ne všechno můžete chtít přenášet do Stravy). A kdyby to občas nedělalo co má (což je mimochodem běžné) tak viz Jak z Apple Health dostat GPX pro import jinam. Jak exportovat data z Apple Health

Nepočítejte s tím, že by se z aktivit typu „venkovní chůze“ přenesla mapička, tam se GPS data nezaznamenávají.

PS: Než Apple doplnil propojení směrem do Stravy tak se vše dalo dělat přes HealtFit aplikaci. Ta exportuje aktivity z Apple Watch do FIT souborů – může se hodit, pokud budete chtít přenášet někam, kde to stále není možné přímo.

TIP: Praktické tipy, triky a postřehy pro užívání fitness aplikace Strava obsahu další užitečnosti pro Stravu. Řada dalších tipů pro pohyb je v 🏃🏿‍♀️Fitness, sport trackery, pohyb, životní styl a pro iPhone a Apple Watch je souhrn tipů a triků v 📱 Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky