@365tipu

TIP#1406: Jak použit jednu Stravu pro měření aktivit (ježdění na kole) u dvou (a více) lidí

Čas se vrátit k jedné užitečné funkčností Stravy a přidat jeden trochu delší tip k Praktické tipy, triky a postřehy pro užívání fitness aplikace Strava v samostatné podobě. Hodit se bude těm, kdo jezdí/běhají/chodí nikoliv sami a chtějí, aby jedna Strava posloužila pro záznam trasy a sledování aktivit pro více lidí – třeba pro dítě, manželku či partnerku, ale obecně se to hodí pro kohokoliv, kdo na nějaké aktivitě přibral další společníky.

Můžete, pochopitelně, používat každý Stravu samostatně, ale typický příklad je ten, že čas od času jdu na kolo i s manželkou, která nemá ani sporttracker s GPS, ani si nebere telefon. Ale je fajn, když má vlastní Stravu a tam bude mít vlastní aktivity – pro dobrý pocit z počtu kilometrů, pro možnost ukázat kde byla dalším lidem, atd.

Strava tohle umožňuje, u každé aktivity můžete přidat další lidi, se kterými jste byli společně. Je to sice trochu zbytečně komplikované, ale pořád jednodušší než druhá možnost – exportovat GPX a poté je importovat v další Stravě.

Otevřete si dokončenou aktivitu (na mobilu, na počítači) a v detailním popisu vyberete Add Friend/Add Others a pak už jenom musíte najít a vybrat toho, na jehož Stravu chcete aktivitu dostat – tam je první mírná komplikace, musíte ho prostě hledat.

2019-07-28 10_04_34-Plněné papriky a pak hezky (a rozhodně ne rovnou) zpět tam kde je signál. _ E-Bi.png

2019-07-28 10_05_34-Plněné papriky a pak hezky (a rozhodně ne rovnou) zpět tam kde je signál. _ E-Bi.pngA také nutno dodat, ještě předtím si ho nejlépe přidat do „přátel“ na Stravě (a ideálně se přidat navzájem).

Bohužel to není všechno, protože onen druhý člověk musí schválit, že byl přidán k aktivitě – tj. musí spustit vlastní Stravu na mobilu nebo počítači a tam v upozornění/notifikacích povolit přidání aktivity. Tohle je logické, je to ochrana před přidáváním lidí někam kam nepatří, ale bylo by dobré tady mít možnost „povolit přidání vždy“ pro vybrané přátele ve Stravě.

TIP: Osobně to řeším tak, že přidávám polovici v prohlížeči a pak v dalším profilu Chrome otevřu její Stravu (kde už je přihlášená) a odkliknu za ní přidávání – je to rychlejší, než ji říkat „pusť si stravu a udělej to“.

Užitečné je, že takto přidané aktivity se u přidávaných klasicky započítávají – do kilometrů, do výzev a některých další věcí .Nepočítají se ale do segmentových žebříčků, nejlepších výkonů a nebudou zahrnovat záznamy srdečního tepu ani dalších čistě osobně měřených věcí (které do Stravy můžete například dostávat ze sportovních hodinek). Plus nejde přidávat k manuálním aktivitám.

Pozor na to, že v notifikacích/upozorněních je nutné mít povoleno „Add to activities„. Pokud to zakážete, nebudete moci schvalovat žádosti o přidání. Přidání k aktivitě je možné posílat i přes další aplikace (v mobilu) – například i odkazem v e-mailu.

Strava je zdarma, takže své partnerce či partnerovi ji můžete snadno založit a poté stáhnou na mobil. Pokročilé placené funkce pro výše popsané „přidání“ do aktivity nijak potřeba nejsou.Nezapomeňte na případnou možnost nastavit soukromí podle potřeba každého konkrétního člověka – ne každý musí nutně všechny aktivity zobrazovat veřejně. Je tam i možné nastavit viditelnost takovýchto skupinových aktivit.

TIP: Nezapomeňte na zdejší souhrn 🏃🏿‍♀️Fitness, sport trackery, pohyb, životní styl a na🚲Tipy pro ježdění na kole a elektrokole. Ty ale mají vlastní „značku“ a doménu. KoloTipy.cz

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky