@365tipu

TIP#1571: Jak z Apple Health dostat GPX pro import jinam. Jak exportovat data z Apple Health

Pokud používáte Apple Watch/Health a k tomu Stravu, tak import do Stravy nevyžaduje celkem nic než to zapnout a pokaždé vyvolat (Jak synchronizovat aktivity mezi Apple Health/Watch a Strava). Má to ale jeden záhadný háček – velmi často se aktivita co má gps data při importu vzpouzí s informací, že pro import nejsou k dispozici lokační data. Nepomůže ani dlouho počkat, prostě to nefunguje. Pro tenhle případ se hodí z Apple Health umět dostat GPX soubor. Stejně jako se to hodí, když ho prostě potřebujete dostat nějak jinam.

Dobrá zpráva je, že stačí do iPhone stáhnout zdarma dostupnou appku GPX Workout. Spustíte, povolíte přístup k Health datům, zobrazí se vám přehled aktivit, vyberete si potřebnou a aplikace vytvoří GPX soubor (nechá vás ho i pojmenovat) a poté ho i otevře a umožní sdílení – stačí si ho poslat e-mailem nebo jakkoliv jinak a poté použít pro import.

Pokud byste chtěli nějakou alternativu, tak další zdarma dostupná aplikace QS Access. Ta toho umí trochu více – zpřístupní vše co je možné z Health v různé datové podobě (v zásadě ale jako CSV).

TIP: Praktické tipy, triky a postřehy pro užívání fitness aplikace Strava

Export všech dat z Health

20200319_163408000_iOS.png

Samotná appka Apple Health má export schovaný v profilové stránce (klikněte na ikonku vpravo nahoře) pod Export All Health Data,  Má to ale nevýhodu, získáte opravdu všechno a ne třeba jenom jednu aktivitu, kterou zrovna potřebujete. Dostanete ZIP a v něm spousty XML souborů. Pokud byste s tím chtěli nějak pracovat, tak v How to Export, Parse and Explore Your Apple Health Data With Python je užitečný návod.

PS: Když už ten GPX soubor máte tak se možná bude hodit  Jak dostat GPX soubor na Mapy Google, Mapy.cz (atd)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky