@365tipu

Pokud používáte Stravu a e-kolo, dbejte na správné označení aktivity

Sobota přinesla první letošní kolo, tedy v mém případě spíše e-kolo (protože Agogs GUST) a tradičně mapičku hozenou na Twitter. Mimo to, že jsem objevil skvělou cestu po modré z Ďáblic směrem k Vltavě, tak se na Twitteru ozval @radkovsky s „Tak si myslím, že by Strava měla zavést pro své segmenty kategorii pro elektrokola.„.

Což je přesně to co dělám od okamžiku, kdy jsem vedle jízd na klasické kole začal ve Stravě zaznamenávat jízdy na elektro-kole. To sice samo nejede, šlapat pořád musíte, ale místo obvyklých řekněme 16 kilometrů ujedete za hodinu 25 a více. Což, zejména ve Stravě, přináší totální zásah do žebříčků. Ve Stravě se totiž můžete poměřovat s dalšími uživateli a na úsecích (segmentech) se dozvíte, kolikátí jste s ohledem na rychlost. Což, logicky, u elektrokola vs. klasické kolo dělá šílenou rotyku (ne tedy že by rotyku nedělali nabušení sportovci vs. rekreační jezdci, ale alespoň mají stejné výchozí podmínky).

Když jsem loni dělal řadu tipů pro Fitness, sport trackery, pohyb, životní styl, tak jsem na tenhle jeden extrémně užitečný tip pro Stravu zapomněl. Takže je čas to napravit. Nezapomínejte ve Stravě správně označovat typ aktivity, v případě e-kola tedy označit jako jízdu na elektrokole.

Zajistíte tím, že se vaše e-jízda dostane mezi ostatní e-jízdy a nebudete tak kazit žebříčky těch, kdo jezdí na klasickém kole. Zároveň tak předejdete hněvu těch, kteří to berou příliš vážně a z žebříčků mají v noci strašidelné sny. Často bývají velmi agresivní a nevychovaní, takže buďte vychovaní vy a označujte.

Označit ve Stravě jízdu jako na e-kole bohužel musíte po každé jízdě, nejde si to přednastavit, nepomůže si ani nastavit extra kolo (náčiní). Na mobilu při ukončení jízdy můžete změnit typ z „bike“ na „e-bike“. Pokud zapomenete, tak to můžete změnit i u uložené jízdy, ať už v mobilní aplikaci nebo na webu

2018-04-08 09_19_58-První v 2018. _ E-Bike Ride _ Strava.png

TIP: V Praktické tipy, triky a postřehy pro užívání fitness aplikace Strava jsou další tipy a triky týkající se používání Stravy. Mimochodem, víte že autoři ani po roce neopravili to, že stále padá pokud ji nenecháte na popředí?

Opravovat na webu můžete přímo ve výpisu aktivit nebo otevřít aktivitu a vydat se jí opravit. To první je pochopitelně poněkud rychlejší. Změna zařazení více aktivit možná není, bohužel. Musíte jednu po druhé.

2018-04-08 09_23_53-My Activities _ Strava.png

Pokud nepotřebujete aby vaše aktivity ve Stravě byly vidět, tak je tu ještě možnost je mít privátní – tam je vcelku jedno, jestli budete e-kolo označovat (ale doporučoval bych to i tak). Případně můžete aktivitu skrýt ze segmentů a žebříčků. Oboje se dá nastavit u každé jednotlivé aktivity (můžete to ostatně vidět i na screenshotu).

Pokud používáte Garmin tak tam bohužel možnost volby e-kola není. Různorodých typů aktivit tam je nespočetně více než má Strava, ale zrovna možnost kategorizovat jako ekolo tam není.

Stejně špatná zpráva je pro ty, co používají Fitbit, tam dokonce ani na webu ani v aplikaci není možné opravovat aktivity (mimochodem, na tomhle je pikantní to, že v roce 2015 se Edit/Oprava omylem ztratila a od té doby ji nedokázali dát zpět).

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky