TIP#443: Vypnutí Bluetooth na mobilu či tabletu vám baterii nijak výrazně neušetří

Jeden z mnoha mýtů týkajících se spotřeby mobilního zařízení (mobilu, tabletu) ale nakonec i notebooku či laptopu je ten, že pokud chcete ušetřit baterii (aby vám vydržela déle), tak je vhodné vypínat Bluetooth. Skutečnost je taková, že vypínat a zapínat Bluetooth opravdu není nutné a když už to budete dělat, tak úspora bude zcela zanedbatelná.


2016-03-18 06.23.55.pngVýše napsané se ale netýká momentu, kdy přes Bluetooth intenzivně vysíláte hudbu do reproduktoru či sluchátek, tam je spotřeba přeci jenom vyšší, než při občasném použití něčím připojeným. Ve všech ostatních případech platí to, že Bluetooth bylo od počátku navrženo tak, aby využívalo velmi málo energie a šetřilo jak je to jenom možné.  Proto zapnuté Bluetooth spotřebuje typicky něco mezi 0.5 % až 1.5 % a v případě BT 4:0 LT v neaktivním (idle) stavu to bude ještě méně.

TIP: Chcete šetřit? Tak tu máme například Jak ušetřit na Androidu FUP? A vlastně jak ušetřit datové přenosy na mobilu vůbec se záplavou zásadních tipů, jak šetřit mobilní data na telefonech či tabletech. Řada z nich velmi dobře poslouží, pokud chcete šetřit baterii mobilu.

Proč důsledně vypínat a zapínat Bluetooth? Možná ani ne tak pro spotřebu energie, jako z bezpečnostních důvodů, byť asi ani ne tolik proto, že by snad bylo snadné přes Bluetooth napadnout vaše zařízení (i takové věci ale byly v minulosti možné a stát se mohou). Pokud ale nemáte Bluetooth nastavené tak aby vaše zařízení nebylo vidět, můžete se tak „ukazovat“ zvědavým zařízení v okolí. Ale to už jsme, řekl bych, někde na hranici paranoidnosti.

A nezapomeňte, v Ušetříte si na iPhone (iPadu) baterií tím, že ukončíte nepoužívanou aplikaci? je řeč o jiném mýtu, týkajícím se stejného tématu. Tedy prodloužení výdrže baterie na mobilním telefonu či tabletu.

TIP: V Proč je Bluetooth tak nespolehlivé? zjistíte, že pokud válčíte s připojením Bluetooth zařízení, tak za to vlastně nemůžete. A hodit se může i Kolik zařízení utáhne (dá se připojit na) Bluetooth?

K šetření baterie a zlepšení výdrže tu máme ještě další tipy