@365tipu

TIP#1086: Mám notebook, mobil či tablet nechávat na nabíječce?

Jednu věc na úvod tohoto tipu je nutné připomenout, nedávný tip Mám s nabíjením baterie čekat až bude vybitá? Co s nabíjením přes noc? Vše o nabíjení, ve kterém se částečně řeší totéž. A také se tam řeší věci okolo toho jak je to s nabíjením, vybíjením, paměťovým efektem a souvisejícími věcmi. Je ale vhodné se vrátit k té jedné jediné věci – zda ponechávat na napájení.

Nechávání notebooků na napájení je samozřejmě běžné, takhle se na nich přece normálně pracuje – bez napájení je používáte jenom někde „v terénu“, ale doma či v kanceláři je používáte připojené na zdroj. Ať už jenom zdroj, nebo máte nějakou dokovací stanici. Na druhou stranu, když s nimi pracovat přestanete (a baterii mají nabitou) tak vůbec neuškodí, když zdroj odpojíte. Nic se ale nestane, když ho necháte.

TIP: Jakou koupit nabíječku na mobil? Jak je to s nabíjením mobilních zařízení (a nejen těch od Apple)

POZNÁMKA: Nechávat (třeba právě) nabitý notebook stále na zdroji může být poněkud nešetrné k životnímu prostředí, ale také k vaší peněžence. Bude vcelku zbytečně stále spotřebovávat nějakou tu energii. Tohle už ale záleží opravdu jen na vás. Navíc, když už se bavím o spotřebě, on i zdroj v zásuvce co nic nenapájí něco spotřebovává.

Mobil si nechávat na nabíječce může také, ale stejně tak je to zbytečné v okamžiku, kdy je baterie nabitá. Necháte-li, nic se nezkazí, jak už víme z předchozího tipu, v téhle záležitosti jde hlavně o kompletní cykly vybití a nabití.

S tabletem je to podobné, byť tady asi vzorek užívání bude jiný. Zejména pokud máte iPad, který na baterie opravdu vydrží i několik dní a pracuje se s ním tak, že se rozhodně po odložení nedává pokaždé nabíjet.

Tématu se věnuje i Mám nechávat v zásuvce nabíječky na mobil? Ušetříme tím nějak energii?

Závěr? Nechávejte na nabíječce dle potřeby i chuti, hlavu si s tím nelámejte.

PS: Hodit se určitě bude  Jak prodloužit výdrž baterie mobilního telefonu (tabletu i notebooku)? a Jak rychleji nabijete mobil, tablet či notebook?. A protože hodně okolo baterií se týká nabíjecího cyklu, tak viz Jak hodně degraduje baterie v mobilu, tabletu či notebooků s ohledem na její stáří?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky