@365tipu

TIP#450: Vypnutí WiFi na mobilu či tabletu vám baterii také nijak výrazně neušetří

Stejně jako vypínání Bluetooth vám nijak výrazně k delší době práce na baterii nepomůže, u WiFi je to podobné. Nutnost vypínat WiFi, abyste šetřili baterii, je jeden z nikdy nekončících mýtů. Co navíc, pokud používáte WiFi a  signál je dostatečně dobrý, tak spotřeba je běžně nižší nebo alespoň srovnatelná., než kdybyste používali mobilní Internet. Ano stejně jako u WiFi, i u mobilního připojení je spotřeba závislá na kvalitě signálu.

WiFi je dnes navíc používáno pro geolokaci, tedy určení polohy zařízení a pokud ponecháte WiFi zapnuté, tak velmi často nebude nutné spouštět přesné zjištění polohy s pomoci náročného GPS modulu.

TIP: Chcete šetřit? Tak tu máme například Jak ušetřit na Androidu FUP? A vlastně jak ušetřit datové přenosy na mobilu vůbec se záplavou zásadních tipů, jak šetřit mobilní data na telefonech či tabletech. Řada z nich velmi dobře poslouží, pokud chcete šetřit baterii mobilu. 

WiFi se vyplatí vypínat tam, kde je síla signálu nedostačující. Pro iOS si navíc dejte pozor na to, jestli nemáte aktivní automatické přepínání mezi WiFi a mobilními daty v okamžiku, kdy je WiFi nedostatečné.

Pokud byste náhodou chtěli Wi-Fi vypínat z důvodu bezpečnosti, tak si přečtěte Je nechávání zapnuté WiFi nebezpečné? a hodit se může Jak při příchodu domů zapnout na Androidu WiFi? A při odchodu ji vypnout?

K šetření baterie a zlepšení výdrže tu máme ještě další tipy

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky