@365tipu

TIP#1330: Jak při příchodu domů zapnout na Androidu WiFi? A při odchodu ji vypnout?

Popravdě, pokud řešíte zda vypínat či zapínat WiFi na telefonu či tabletu, tak je to možná trochu zbytečné. Vypnutí WiFi na mobilu či tabletu vám baterii také nijak výrazně neušetří a tohle už bylo měřeno a zkoumáno mnohokrát. Ale pokud chcete WiFi vypínat a zapínat, nic tím nezkazíte.

Nejjednodušší a univerzální pro zapínání/vypínáni WiFi podle geolokace (protože jedině tak se pozná, kde se váš přístroj nachází) je použít IFTTT. Ano, ten IFTTT, který na @365tipů je předmětem řady internetových tipů (najdete je přes štítek IFTTT).

Umí totiž ovládat a reagovat i na váš telefon či tablet. Vedle reakce na geolokaci (můžete si to nastavit pro domov, ale třeba pro kanceláře) mohou recepty reagovat i na další různorodé věci.  Vypnutí WiFi a Zapnutí WiFi a přímo příklad receptu Automatically turn your Android device’s WiFi on when you get home

Měli byste vědět, že IFTTT umí řadu věcí co se událostí a ovládaní Androidu týče a vy si můžete vytvářet vlastní recepty dle chutí a potřeba. Spouštěčem může být ale i cokoliv jiného a následné aktivity mohou využívat toho jak IFTTT umí ovládat zařízení s Androidem. Užitečné vědět je, že pokud máte iOS (iPhone, iPad) tak tam jsou možnosti podstatně omezenější, Apple toho příliš neumožňuje, ale i tam jsou zajímavé věci.

Pokud snad máte čistý Android Oreo, tak tam je přímo zabudována funkce zapnutí Wi-Fi pokud jste blízko známé sítě. Co navíc, Oreo si zapamatuje polohu a další zapínání se bude řídit podle polohy. Hledejte v Settings -> Network & Internet -> Wi-Fi Connection -> Wi-Fi Preferences (dole). A tam už stačí zapnout Turn On Wi-Fi Automatically.

Nemáte-li v oblibě IFTTT můžete zkusit Tasker. Funguje podobně, nastavují se tam úlohy  co něco dělají a (stejně jako u IFTTT) nějaké podmínky či spouštěče. Takže si vytvoříte úlohy pro zapnutí/vypnutí Wi-Fi a pak je připojíte k profilu, který bude sledovat polohu – může být i podle GSM buňky, pokud nechcete používat GPS.

TIP: U kterých WiFi sítí si zapínat a nezapínat automatické připojování je dost vhodné čtení na pokračování. Výše popsaný postup totiž řeší zapnutí a vypnutí Wi-Fi. Připojení na nějak síť je už otázka aktivace automatického připojování

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky