@365tipu

TIP#1388: Jak automaticky dostat video z Youtube na Twitter, další sociální sítě i blogy

Čas znovu připomenout užitečné služby pro automatizaci různých činnosti na příkladu toho, jak nahradit odstraněnou funkčnost YouTube – tam totiž bylo dlouho možné připojit účet na Twitteru a nastavit automatické tweetnutí (zveřejnění videa) v okamžiku, kdy jste na YouTube zveřejnili nové video nebo třeba i dali líbí na nějaké video.

Pokud chcete dnes automaticky plnit Twitter v návaznosti na nové video na vašem kanálu či profilu, tak to je (prozatím) jednoduše řešitelné pomoci služeb jako je IFTTT nebo Zapier – IFTTT a ti další aneb jak automatizovat váš Internet.

Do těchto služeb připojíte Youtube a Twitter a poté nastavíte pravidlo, které při každém zveřejnění nového videa pošle tweet na Twitter s názvem a odkazem na video. Náhled videa pak zajistí mechanismus Twitteru, takže vaši sledující si budou moci video bez problémů spustit (Twitter není jako Facebook, který to záměrně znemožňuje). Video se na YouTube nenahrává, to je věc, kterou musíte dělat ručně – jde o sdílení prostřednictvím odkazu.

IFTTT toho s YouTube umí hodně – reagovat na nová video, líbí, reagovat i na to čeho jste fanoušky. Odesílat pak můžete nejenom na Twitter, ale i na blog na WordPressu či Tumblru, sdílet na Stránku na Facebooku (na osobní profil to už déle není možné) a další služby (Slack, Spotify, Pinterest, Dropbox, reddit, atd). Zapier je na tom podobně, jediný rozdíl je v tom, že bezplatný účet je podstatně omezenější a rozpoznání nově přidaného videa může trvat poměrně dlouho.

TIP: Jak dostat fotku z Instagramu na Twitter aby byla vidět? Přes IFTTT! je další velmi užitečné využití IFTTT pro Twitter. Hodit se může i 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky