Před pár dny se na mne obrátil klient, že potřebuje někomu na Linkedin poslat zprávu a že nechápe proč po něm Linkedin chce zaplatit 1600 Kč za měsíční členství. A je asi dobré tohle proměnit do tipu, protože to na 365tipech vlastně chybí.
Linkedin je čím dál tím více omezené pokud neplatíte, takže je běžné, že pro věcí co všude jinde jsou možné bez komplikací se prostě setkáte se snahou z vás dostat peníze.
Patří sem i posílání přímých zpráv. Ale s placením to zde není až tak nutné. Přímou zprávu (inMail) můžete posílat lidem, se kterými navážete spojení.
Plyne z toho i to, že přímé zprávy jsou možné jenom mezi uživateli, nemůžete tedy poslat zprávu nějakému člověku z firemního profilu (Stránky).
Navázání spojení naštěstí nijak Linkedin neomezuje (tedy pokud byste navazovali příliš spojení a den/týden, tak vás sejme, ale to jsou nějaké stovky žádostí), takže vám nic nebrání osobu, které chcete poslat zpráv, prostě požádat o spojení.
Při žádosti o spojení lze uvést “důvod” proč to děláte, takže toho můžete využít pro zvýšení šance, že vám spojení odsouhlasí. Moc dobře to ale stejně nefunguje, na Linkedin si pořád lidé hrají na to, že navazují spojení jen s lidmi co znají. Nesmyslné, samozřejmě, ale je to dost zakořeněné.
TIP: Pořídit si placený LinkedIn nebo nepořídit? Dostanete něco užitečného?
Co když mi spojení neodsouhlasí?
Pak máte vcelku smůlu, protože bez placení (placeného účtu) prostě přímou zprávu nepošlete. Můžete se ale vydat cestou zjištění kontaktní informací – telefon, e-mail, podívat se zda nemá profily na jiné sociální síti, zda nemá webové stránky, zda nemá firemní e-mail tam kde pracuje.
Můžete zkusit i příspěvek, kde onu osobu zmíníte.
Mimochodem, na LinkedIn lze vyplnit kontaktní informace (viz ostatně Když už máte profil na Linkedin, ujistěte se, že vás lidé budou moci kontaktovat), ale protože Linkedin chce vydělávat za každou cenu, tak jsou dostupné také až poté, co navážete spojení.
Proč je to tak komplikované?
Jeden z důvodů proč není možné “jen tak volně” posílat přímé zprávy je ochrana proti nevyžádaným zprávám. Částečně to funguje, ale pokud Linkedin používáte, tak stejně víte, že to moc platné není – spamující účty si buď Linkedin platí, nebo prostě spamují s žádostmi o spojení.
Druhý podstatný důvod je ten, že Microsoft (vlastník Linkedin) může vybírat peníze.
Další tipy týkající se LinkedIn
-
TIP#2354: Jak na e-mail zpravodaj (newsletter) v Linkedin? Kompletní návod
Linkedin před nepříliš dávnou dobou doplnili možnost vytvářet zpravodaje/newslettery, tedy články zveřejněné na Linkedin, které ale zároveň odejdou odběratelům – dozví se o novém článku na Linkedin v upozorněních a dorazí jim…
-
TIP#2139: Jak z WordPressu automaticky sdílet na Linkedin
Sdílet nové příspěvky automaticky na Linkedin je u webů s WordPressem mírná komplikace. Ne všechny nástroje totiž umí sdílet na stránky. Související příspěvky TIP#804: Jak migrovat web z WordPress.org na WordPress.com? Krok…
-
TIP#2127: Jak bezpečné je poslat pro ověření někomu kopii občanky či jiného obdobného dokladu?
Pokud budete chtít kupovat reklamu na Facebooku, budete muset v určitý moment prokázat totožnost. Stejně tak pokud budete chtít ověřený účet na Twitteru. Totéž vás může čekat při snaze získat zpět ukradený/napadený…