@365tipu

TIP#1445: Jak v Gmailu nastavit whitelist na e-mailovou adresu (aby nepadala do spamu)

O whitelistu pro e-maily už je řeč v Jak přesvědčím můj e-mail aby určitého odesílatele nedával do spamu? Co je to whitelisting? Umožňují napravit e-mail (jeden nebo klidně i celou doménu) padají do spamu ačkoliv to nechcete. U Gmailu je v tomto starším tipu zmínka o přidání do kontaktů, ale také o tom, že někdy je nutné toto řešit přes filtry. Což je právě to kde u Gmailu nakonec musíte skončit, protože přidání do kontaktů nebude zpravidla dostačující. Nefunguje ani to, když budete trpělivě dlouhé týdny označovat vylovené zprávy jako „Není spam“.

Filtry se v Gmailu vytvářejí tak, že hned vpravo vedle vyhledávacího políčka kliknete na šipku dolů – otevře se formulář pro definici filtru. Protože chcete filtrovat došlou poštu, tak do pole Od musíte uvést buď jeden konkrétní e-mail nebo tam můžete napsat doménu.

2019-09-19 17_10_12-Doručená pošta - daniel@justit.cz - JustIT.cz Mail.png

Klikněte na Vytvořit filtr (nahoře se vám objeví vyhledávací operátor from:(doména.cz)) a z nabízených variant stačí vybrat Nikdy neposílat do složky spam a klikněte na Vytvořit filtr..

2019-09-19 17_08_27-Výsledky hledání - daniel@justit.cz - JustIT.cz Mail.png

Vše vyřešeno. Nově pokud do Spam složky spadne nějaký e-mail vyhovující filtru, tak bude přesunuto do Doručená pošta

Alternativní cesta jak se dostat k Filtrům je kliknout na ozubené kolečko vpravo nahoře a pokračovat přes Nastavení -> Filtry a zablokované adresy. Tam můžete vytvářet filtry, ale také je tam blacklist, tedy seznam e-mailů, které přímo půjdou do Spamu.

PS: Takto vytvořený filtr se nebude vztahovat na již přijaté (a do Spamu spadlé) zprávy.

PPS: Pokud by vás třeba napadlo udělat whitelist na gmail.com, tak to nebude moc praktické – u takto široce využívaných (a také zneužívaných) domén je nutné dávat na „bílou listinu“ (whitelist) konkrétní e-maily, ne celé domény

Další tipy týkající se Gmailu (pro všechny zkuste štítek Gmail)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky