TIP#1393: Jak v Gmailu vypnout (zapnout) „dynamické e-maily“. A co to vůbec je?

Dynamic e-mails“ je čerstvě zpřístupněná funkčnost Gmailu, která přinesla do e-mailu AMP (a proto se také jmenuje AMP for Gmail) –  Google se snaží v e-mailech zpřístupnit „programovatelné“ prostředí, které by e-maily mělo umožnit používat pro některé aktivity a činnosti. Má to samozřejmě jeden zásadní háček, funguje to jenom v Gmailu, takže v dalších e-mailových klientech nic takového funkční není.

2019-07-09 15_44_28-Window.png

Pokud něco takového nechcete, tak je možné to vypnout. Stačí přejít do Nastavení/Settings -> Obecné/General -> Enable dynamic e-mail. Zákaz se projeví i pokud zakážete stahování obrázků (o volbu vedle v Nastavení).

2019-07-09 15_49_08-Window.png

Správci G-Suite je mohou zakázat všem uživatelům v doméně (Aplikace/Apps -> G Suite -> Gmail/Settings for Gmail -> Uživatelský nastavení/User Settings).  Aktuálně ([09.07.19]) je stav AMP pro Gmail v G Suite „beta“,  není tedy zapnutý.

TIP: Jak v Gmailu nastavit whitelist na e-mailovou adresu (aby nepadala do spamu)

AMP for Gmail

Pokud byste snad Dynamické e-maily chtěli využít jako odesílatelé, tak problém s nepodporováním všude jinde znamená, že musíte tvořit dva e-maily – jeden klasický a jeden dynamický. Některé e-maily budou „dynamické“ přímo – Google například tohle doplnil do e-mailu od Dokumentů Google – místo oznámení o novém komentáři se v Gmailu přímo objeví vše potřebné, včetně možnosti reagovat.

Na problém se naráží i s podporou v prohlížečích (Edge a IE neumí vůbec, ostatní prohlížeče musí být aktuální) a v mobilních telefonech (tam prozatím nefunguje vůbec).

Dokumentaci najdete v AMP for Gmail.