TIP#1368: Jak (nejen) ve Windows udělat rolující screenshot (například screenshot celé stránky v prohlížeči)

Jak udělat ve Windows udělat screenshot už řeší starší tip (Jak na screenshoty ve Windows (a nejen Windows 10)?) a pár dalších menších tipů (třeba i Lepší cesta k pořizování screenshotů včetně anotací (Windows 10 October 2018 Update). Jednu věc ale nijak detailně neřeší, jak udělat screenshot celé stránky (nejenom) v prohlížeči – tedy screenshot vyžadující aby se rolovalo oknem.

Jedna z nejsnazších cest je si do Chrome pořídit rozšíření Uložit na disk Google – to umí ukládat stránky na disk Google a je možné zvolit jak – viditelnou část, kompletní stránku včetně rolování či uložit jako HTML kód. Vedle toho ještě přidává možnosti (do kontextového menu na pravém tlačítku) ukládat odkazy a média. Nejsnazší je i v tom, že dost spolehlivě funguje a opravdu uloží screenshoty i velmi dlouhých stránek.

Další cesta je použít některou ze screenshotovacích aplikací, která podporuje rolování – mohou pak umožnit snímat obsah i jiného okna, než je Chrome – ale občas narazíte na některé, které budou zlobit.

Jak na rolující screenshoty na Androidu a iOSu?

2019-06-02 09.47.03.pngPokud máte Android s MIUI (Xiaomi telefony), tak tam je přímo rolující se screenshot součástí systému – uděláte screenshot a když se objeví „náhled“ tak na něj klikněte a vyberte, že chcete zopakovat s rolováním.  Jak to vypadá viz obrázek vpravo

Podobně je tomu u telefonů od Samsungu (hledejte Capture More, které musíte zapnout jako Smart Capture v Advances Settings) a také u Huaweii – tam po po řízení screenshotu (Power + Hlasitost dolů) klikněte na Scrollshot.

Můžete si případně pořídit některé z následujících aplikací.

Pro iOS je to trochu složitější, ale i zde je pár možností

  • PicSew slouží hlavně k spojování screenshotů, ale umí i rolující screenshoty wbových stránek pomocí rozšíření (1 USD)
  • Tailor

Další tipy týkající se snímků obrazovky