TIP#1368: Jak (nejen) ve Windows udělat rolující screenshot (například screenshot celé stránky v prohlížeči)

Jak udělat ve Windows udělat screenshot už řeší starší tip (Jak na screenshoty ve Windows (a nejen Windows 10)?) a pár dalších menších tipů (třeba i Lepší cesta k pořizování screenshotů včetně anotací (Windows 10 October 2018 Update). Jednu věc ale nijak detailně neřeší, jak udělat screenshot celé stránky (nejenom) v prohlížeči – tedy screenshot vyžadující aby se rolovalo oknem.

Jedna z nejsnazších cest je si do Chrome pořídit rozšíření Uložit na disk Google – to umí ukládat stránky na disk Google a je možné zvolit jak – viditelnou část, kompletní stránku včetně rolování či uložit jako HTML kód. Vedle toho ještě přidává možnosti (do kontextového menu na pravém tlačítku) ukládat odkazy a média. Nejsnazší je i v tom, že dost spolehlivě funguje a opravdu uloží screenshoty i velmi dlouhých stránek.

Další cesta je použít některou ze screenshotovacích aplikací, která podporuje rolování – mohou pak umožnit snímat obsah i jiného okna, než je Chrome – ale občas narazíte na některé, které budou zlobit.

Existuje ale ještě jednodušší způsob, mrkněte do Jak v Chrome udělat screenshot kompletní webové stránky (a nejenom ten)

Jak na rolující screenshoty na Androidu a iOSu?

2019-06-02 09.47.03.png

Pokud máte Android s MIUI (Xiaomi telefony), tak tam je přímo rolující se screenshot součástí systému – uděláte screenshot a když se objeví „náhled“ tak na něj klikněte a vyberte, že chcete zopakovat s rolováním.  Jak to vypadá viz obrázek vpravo

Podobně je tomu u telefonů od Samsungu (hledejte Capture More, které musíte zapnout jako Smart Capture v Advances Settings) a také u Huaweii – tam po po řízení screenshotu (Power + Hlasitost dolů) klikněte na Scrollshot.

Můžete si případně pořídit některé z následujících aplikací.

Pro iOS je to trochu složitější, ale i zde je pár možností

  • PicSew slouží hlavně k spojování screenshotů, ale umí i rolující screenshoty wbových stránek pomocí rozšíření (1 USD)
  • Tailor

TIP: Jaké aplikace si na Mac OS pořídit pro snímání obrazovky? Pokud vám nevyhovuje jak umí screenshoty dělat přímo Mac OS tak je to snadné. Najděte něco lepšího.

Další tipy týkající se snímků obrazovky