TIP#1592: Jak v Chrome udělat screenshot kompletní webové stránky (a nejenom ten)

Tohle téma jsme tu už probírali například v Jak (nejen) ve Windows udělat rolující screenshot (například screenshot celé stránky v prohlížeči). Jde o screenshot celé webové stránky, ne pouze její viditelné části v otevřeném okně. Vyžaduje to zpravidla „rolování“ a nějakou pomůcku, co to podporuje. Málokdo ale tuší, že stačí mít Chrome.

Vyvolejte si vývojářské pomůcky (F12) a pak aktivujte příkazové menu (Ctrl/Command + Shift + P).

2020-04-05 12_55_55-Window.png

Pak už jenom napište „screenshot“ (samozřejmě bez uvozovek) a nabídnou se vám všechny možnosti screenshotování – jeden z nich je i kompletní stránka (full size screenshot). Screenshot se vám klasicky stáhne a uloží (v PNG podobě).  Screenshot bude dodržovat případnou změnu zařízení (v Chrome si můžete stránku zobrazit třeba v podobě pro mobilní telefon či tablet).

TIP: Jak ve Firefoxu pořídit screenshot bez nutností rozšíření či další aplikace

Výhoda tohoto řešení je, že funguje všude (Windows, Linux, Chrome OS, Mac) a není potřeba žádné rozšíření ani extra software. Vedle celé stránky umí i specifický element ve stránce (může se hodit když děláte věci do článku či knížky) a viditelnou část.

Ještě jedna podstatná výhoda je, že takto jde udělat screenshot co v jiných pomůckách bývá poškozený nebo nekompletní.

TIP: Jak znovu zobrazit stránku v prohlížeči? Jaký je rozdíl mezi běžným a tvrdým opětovným načtením? F5 vs. Shift/Ctrl F5